|
  • پوسته سبز (پیشفرض)
  • پوسته زرد
  • پوسته نارنجی
  • پوسته آبی
خانه بلاگ چگونه تبلیغات اثر بخش داشته باشیم؟

چگونه تبلیغات اثر بخش داشته باشیم؟

تخمین زمان مطالعه

2 دقیقه
Wednesday 30 Mordad 1398
چگونه تبلیغات اثر بخش داشته باشیم؟

چه چیزی تبلیغ شما را از دیگران متمایز می سازد؟ هیچ فرمول جادویی وجود ندارد، اما چند راهکار وجود دارد که شما را قادر می سازد که بتوانید مخاطبین مورد نظرتان را جذب کنید. با استفاده از ایده‌ها شما می‌توانید به بهبود نرخ کلیک (CTR) و امتیاز کیفی تبلیغات و همچنین نرخ بازگشت سرمایه ROI کمک کنید. 

حفظ تناسب تبلیغ

یکی از راه‌های حفظ تناسب، استفاده از کلمات کلیدی‌ است که میان کاربران محبوب باشد، این کلمات را در عنوان و متن تبلیغ بکار ببرید.

ساخت تبلیغ‌های چندگانه در یک گروه تبلیغ

هر گروه تبلیغاتی می‌توانند شامل تعداد زیادی تبلیغ باشد. صفحه تبلیغات Bing برای اینکه متوجه شوید کدام تبلیغات بهترین نتیجه را داشته است از تایتلها و متن‌های تبلیغاتی متنوع استفاده می کند.

بعد از اینکه متوجه شدید کدام تبلیغات شما از نظر نرخ کلیک و نرخ تبدیل، اثربخشی بیشتری دارد، اکنون می‌توانید نرخ بازگشت سرمایه ROI را با حذف دیگر تبلیغات از گروه تبلیغ، حداکثر کنید.

شرح تمایز محصول شما با دیگر محصولات 

چرا مشتریان باید محصول شما را بخرند؟ آیا خرید محصول شما، مانع هدر رفتن پول و زمان آن‌ها می‌شود؟ آیا مشکلات آن‌ها را برطرف می‌کند؟ یا دارای ویژگی خاص و منحصر به فردی است؟ برای مثال اگر محصول شما رنگ‌های متنوعی دارد، بهتر است تمام این موارد را ذکر کنید.

از زبان مشتریانتان استفاده کنید

در مورد گروه سنی و یا جنسیت مشتریان خود تحقیق کنید و از ویژگی‌های خاص آن‌ها در تبلیغ مورد نظر بهره ببرید. از شیوه نوشتن و لحن مختص به گروه افرادی که قصد جذب آن‌ها را دارید استفاده کنید.

اشاره مستقیم به مشتریان 

از واژه  "تو" و یا "مال تو" در  تبلیغ استفاده کنید تا احساس ارتباط مستقیم را در مخاطب به وجود بیاورید

مشتریان واجد شرایط

از کلماتی در تبلیغ خود استفاده کنید که مشتریان بالقوه شما را جذب کند. برای مثال اگر محصول شما در دسته‌ی محصولات رده بالا قرار دارد، از کلماتی چون تخفیف، قسط و یا ارزان استفاده نکنید. در  تبلیغ به طور شفاف مشخص کنید محصول شما برای چه کسانی مناسب است. این مورد می تواند با حذف کلیک‌هایی که منجر به خرید نمی‌شود، مانع هدر رفتن پول تان شود.

بیان واضح

هرچه مشخص تر و واضح تر منظورتان را بیان کنید بهتر است. برای مثال به جای اینکه بگویید "تخفیف بزرگ"، درصد مشخصی از تخفیف را تعیین کنید مثلاً "۵۰٪ تخفیف".

تشویق برای خرید در لحظه 

به مشتریان خود دلیلی بدهید تا همین الان برای خرید اقدام کنند. برای مثال، می توانید آن‌ها را با ارائه بروشور و یا گرفتن مشاوره از شما، دانلود مجانی e-book، عضویت در خبرنامه و یا استفاده از تخفیف در محدوده زمانی مشخص جذب کنید.

لیست قیمت محصولات و یا خدمات

اگر قیمت‌های شما نسبت به رقبا از جذابیت بیشتری برخوردار است پس حتما ذکر آن‌ها را در تبلیغ در نظر بگیرید. 

از این موارد دوری کنید:

  • بزرگنمایی بدون دلیل کلمات 
  • نشانه گذاری بیش از حد
  • املای غلط
  • اطلاعات غلط 

نظر شما

نظرات