|
  • پوسته سبز (پیشفرض)
  • پوسته زرد
  • پوسته نارنجی
  • پوسته آبی
خانه بلاگ ترفند‌های بازاریابی در سال ۲۰۱۹

ترفند‌های بازاریابی در سال ۲۰۱۹

تخمین زمان مطالعه

2 دقیقه
Monday 10 Tir 1398
ترند‌های بازاریابی در سال ۲۰۱۹

در سال گذشته شاهد تغییرات بسیاری در بازاریابی دیجیتالی بودیم. امروزه اگر می‌خواهید در این بازار رقابتی رشد کنید، نیاز دارید که از استراتژی های جدید استفاده کنید.

۷ راه برای اینکه امسال بازاریابی خود را بهبود دهید

خبر خوب این است که بیشتر رقبای شما در این روند بسیار کند عمل می‌کنند، پس اگر بتوانید به راس این بازاریابی دیجیتالی برسید و استراتژی‌های مناسب با کسب و کارتان را پیاده کنید، به احتمال خیلی زیاد می‌توانید صاحب سهم عظیمی از بازار شوید.

هوش مصنوعی

سال‌ها از کابردی شدن این تکنولوژی می‌گذرد و در نهایت هوش مصنوعی (AI)  به یک دارایی حیاتی برای بازاریابان تبدیل شده است، مخصوصاً، زمانی که از کار دشوار بازاریابی دیجیتالی صحبت می‌کنید.

برای مثال هوش مصنوعی به شما کمک می‌کند که داده‌های مربوط به تعامل کاربران با سایت یا شبکه اجتماعی خود را تحلیل کنید و بتوانید بهترین راه را برای دستیابی به بازار و مشتریان خود پیدا کنید. 

چت بات

بدون صحبت کردن درباره چت بات‌ها، بحث هوش مصنوعی کامل نخواهد شد. در سال گذشته تکنولوژی چت بات رشد سریعی داشت. در ۲۰۱۷ کمتر از ۲٪ از مشتریان سرویس‌های مختلف از چت بات استفاده کردند اما تا سال ۲۰۲۰ استفاده از چت بات بیش از ۱۲ برابر خواهد شد.

استفاده از چت بات تنها محدود به سرویس مشتریان نمی‌شود، با این حال یک فرصت مناسب برای بازاریابان ایجاد کرده است. با این تکنولوژی قادرید تا در تمام ساعات روز و در۷ روز هفته پاسخگوی مشتریان خود باشید. 

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی در سال ۲۰۱۸ فعالیت چشمگیری داشته است اما قرار است از این هم بیشتر شاهد رشد آن باشیم. ساخت ویدئوی تبلیغاتی، بسیار موثرتر از تبلیغات متنی و یا تبلیغات خودکار گوگل است. ویدئو یک وسیله تبلیغاتی قدرتمند برای پیشرفت کسب و کار شما است.

بازاریابی افراد تاثیرگذار

اعتماد، کلید بازاریابی و فروش محصول است، مشکل اینجاست که عده‌ی زیادی در روند تبلیغات زیاد عصر حاضر، اعتماد خود را به برند‌ها از دست داده‌اند. تحقیقات Nielsen نشان می‌دهد که ۹۲٪ از افراد تنها به توصیه‌های افراد در رابطه با محصولات اعتماد می‌کنند.

در نتیجه بازاریابی از طریق افراد تاثیر گذار می تواند اعتماد مردم را نسبت به برند شما جلب کند. 

پیام مستقیم

در حال حاضر ما در دنیای "لحظه‌ای" زندگی می‌کنیم، انتظار داریم با یک اشاره، گوشی خود را باز کنیم و به همه چیز دسترسی داشته باشیم، مخصوصاً در ارتباطات.

بازاریابی از طریق پیام مستقیم، بهترین راه برای تبلیغ برندتان، فروش و دیگر نتایج فوری است. این پیام مستقیم، می‌تواند تگ کردن یک URL بر روی تصویر باشد یا پیامی مبنی بر بازدید از لینک موجود در بیوگرافی شما و یا هر چیز دیگر. 

میکرو لحظه‌ها

تصور کنید در همین لحظه سوالی ذهنتان را مشغول کرده است و یا دنبال جایی می‌گردید، آیا شروع به پرسیدن از دیگران می‌کنید و یا برای یافتن جواب خود به منابع مختلف رجوع می‌کنید؟ و یا از گوگل کمک می‌خواهید؟

امروزه ما فقط از اینترنت استفاده نمی‌کنیم بلکه در آن زندگی می‌کنیم. سال‌ها است که اینترنت روش زندگی ما را دگرگون کرده و به کلید اساسی در همه‌ی جنبه‌های زندگی ما تبدیل شده است.

گوگل به همه‌ی این ارتباطات کوچک ما با اینترنت، "میکرو لحظه‌ها" می‌گوید، بهترین لحظه‌ها برای فروش کسب و کارتان در زمانی که مشتریان بیشترین عکس العمل را نسبت به پیامتان دارند.

طبق گزارش گوگل، ۴ میکرو لحظه‌‌ی کلیدی وجود دارد:

  • من می‌خواهم بدانم
  • من می‌خواهم بروم
  • من‌ می‌خواهم این کار را انجام بدهم 
  • من می‌خواهم این چیز را بخرم

استوری‌های شبکه‌های اجتماعی

استوری‌های شبکه‌های اجتماعی با اسنپ چت شروع شد اما محبوبیت آن با اینستاگرام، فیسبوک و یوتیوب ادامه یافت. به طور خلاصه استوری‌ها و دیگر محتواهای ویدیویی، بهترین فرصت برای کسب و کار شما در ۲۰۱۹ هستند. بیشتر افراد ویدیو و استوری‌ها را ترجیح می‌دهند و درک محتوای آن‌ها بسیار آسان تر است.

نظر شما

نظرات