|
  • پوسته سبز (پیشفرض)
  • پوسته زرد
  • پوسته نارنجی
  • پوسته آبی
خانه بلاگ تبلیغات بنر: انواع تبلیغات بنر چیست؟

تبلیغات بنر: انواع تبلیغات بنر چیست؟

تخمین زمان مطالعه

5 دقیقه
Wednesday 20 Shahrivar 1398
تبلیغات بنر: انواع تبلیغات بنر چیست؟

تبلیغات بنر یکی از رایج ترین ابزارهایی است که توسط تاجران مورد استفاده قرار میگیرد و طیف وسیعی از مزایا را برای شرکتهای بزرگ و کوچک فراهم می کند.

تبلیغات بنر، دید تجاری را در مخاطب ایجاد کرده و منجر به رسمیت شناختن برند می شود. این تبلیغات باعث می‌شوند تا کاربران نگاهی مثبت به محصولات داشته و به راحتی جزيیات لازم را از آن جویا شوند.

ما در این مقاله قصد داریم برای بازاریابانی که در حال پیاده سازی یک کمپین تبلیغاتی بنر هستند، به انواع مختلفی از تبلیغات بنری و همچنین مزایا و معایب آن‌ها اشاره کنیم:

بنرهای فلش

با استفاده از فناوری Adobe flash که به عنوان یک بنر فلش شناخته می‌شود، می‌توان با روشی پیچیده یک بنر متحرک ایجاد کرد.

به عنوان مثال، یک بنر فلش ممکن است یک فیلم کوتاه که اغلب در آن از صدا استفاده میشود، باشد. اگر این بنر به صورت متحرک باشد کاربر می‌تواند ماوس را به قسمت دیگری از صفحه منتقل کند و واکنش جالب بنر (متحرک شدن) را ببیند.

یک بنر فلش ممکن است با یک تصویر یا پس زمینه آغاز و سپس به چیز دیگری تغییر کند.

بنرهای فلش مزایای زیادی دارند: اول از همه اینکه حرکت می کنند و اغلب دارای صدا هستند که این امر باعث جذابیت آنها شده و بلافاصله توجه کاربر را به خود جلب می کنند.

این واقعیت که آنها غالباً تعاملی هستند، بدان معناست که کاربر با روشی منحصر به فرد جذب یک محصول شده است. اغلب اوقات، بنرهای فلش برای کاربران سرگرم کننده و لذت بخش هستند.

اما نکته منفی بنرهای فلش این است که بدون نصب Adobe Flash Player اجرا نمی‌شوند و این امر می تواند منجر به کند عمل کردن یک وب سایت شود.

این بنرها در حالی که هزینهٔ زیادی را به سفارش دهندگان تحمیل می‌کنند گاهی برای کاربر آزار دهنده هستند، زیرا ممکن است لود نشوند و ناخوانا به نظر برسند.

بنرهای متحرک گیف

گیف فرمتی برای فایل های تصویری می‌باشد؛ بنر گیف نیز یک انیمیشن متحرک (یا استاتیک) است که شامل تصویر یا متنی می‌شود که با فرمت گیف شکل گرفته است.

یک مزیت بزرگ - و تفاوت عمده - بین گیف متحرک و بنرهای فلش این است که بنرهای گیف برای لود شدن نیازی به هیچ پلاگینی ندارند، در حالی که بنرهای فلش نیازمند  Adobe flash player هستند.

از دیگر مزایای بنرهای گیف متحرک می توان به توانایی آن ها در اجرا شدن بر روی دستگاه های تلفن همراه اشاره کرد. 

طراحی آن‌ها نسبت به بنرهای فلش بسیار ساده‌تر است چرا که دارای حجم بسیار کمی هستند (بنابراین زمان بارگذاری یک صفحه را کاهش نمی دهند) و می توانند شامل چندین انیمیشن و اسلاید باشند.

برخی از معایب در مقایسه با بنرهای فلش، عدم برقراری تعامل بنرهای گیف با مخاطب است.

تجربه کاربر بسیار مهم است زیرا بدبینی و عدم تعامل کاربر با بنرهای گیف می تواند بنرهای فلش را تبدیل به یک گزینه جایگزین برای بسیاری از بازاریابان تجاری کند.

بنرهای استاتیک

بنرهای استاتیک دقیقاً همان چیزی هستند که به نظر می رسند - بنرهایی که حرکت نمی کنند و یا در فریم های تکی محصور شده اند. اغلب اوقات، یک بنر استاتیک ممکن است دارای مولفه‌ٔ کوچکی از انیمیشن مانند چشمک زدن یا متن در حال تغییر رنگ باشد، اما فریم تغییر نمی کند - یعنی، تصویر در هر دو بنر متحرک گیف و فلش مانند اسلایدشو هرگز از یک عکس به عکس دیگر تغییر نمی کند. بنرهای استاتیک به سرعت به این نقطه می رسند.

با اینکه بنرهای استاتیک تعاملی یا بسیار جذاب نیستند، اما همه توانشان را به کار می گیرند.

آنها اغلب برای مخاطب کمتر آزار دهنده هستند، که این موضوع می تواند برای بسیاری از افراد جذاب تر باشد. علاوه بر این، آنها یک نکته بسیار ساده را بیان می کنند، دقیقاً آنچه را که مخاطب باید بداند در اختیارش قرار می دهند. 

بنرهای استاتیک همچنین نسبت به بنرهای متحرک گیف بسیار ارزانتر بوده و دارای طراحی ساده تری هستند. برای تاجرانی که به تازگی به بنرهای  تبلیغاتی روی آورده‌اند، بنرهای استاتیک مقرون به صرفه و کم خطر هستند.

طرح بندی بنر، فرمت و ارائه

ما به سه نوع بنر تبلیغاتی در بالا اشاره کردیم که رایج ترین آنها - بنرهای فلش، گیف متحرک و بنرهای استاتیک در دنیای آنلاین هستند.

علاوه بر بنرهای اصلی تبلیغاتی که به سه نوع تقسیم می‌شوند، طرح ها، قالب ها و سبک های مختلفی نیز وجود دارد که ممکن است یک بنر در آن نمایش داده شود. بنرها می توانند به گونه‌های چرخشی، شناور و موارد دیگر تعریف شوند.

در بنرهای چرخشی تبلیغاتی، بنرها بسته به نوعی که انتخاب می‌شوند بین صفحات مختلف در یک وب سایت جابجا می‌شوند. جابجایی‌ها معمولاً هر ۱۵ تا ۳۰ ثانیه انجام می شوند و به ادمین سایت اجازه می دهد تا به هر میزانی که می‌خواهد اثرگذاری بنر را افزایش دهد. (منظور از اثرگذاری، تعداد دفعات تکرار و جابجایی بنر می‌باشد)

توجه به این مسائل بسیار سودمند است، زیرا مخاطب هر بار که به یک صفحه مراجعه می‌کند تعداد زیادی از تبلیغات مختلف را مشاهده خواهد کرد.

پیمایش بنرهای تبلیغاتی مشابه است و بیشتر افراد آنها را به صورت آنلاین مشاهده کرده اند. در یک بنر تبلیغاتی پیمایشی، آگهی تبلیغاتی از یک شرکت به شرکت دیگر تغییر کرده و به گونه‌ای عمل می‌کند که گویی یک بیلبورد پیمایشی مدرن بنرها را جابجا می‌کند.

بنرهای شناور نیز بسیار رایج هستند و ممکن است برای ادمین سایت هم مفید و هم مضر باشند. یک بنر تبلیغاتی شناور، پاپ آپی است که به محض ورود مخاطب به صفحه، ظاهر می شود و سپس کمی اطراف صفحه را "شناور" می کند. این بنرها در عین حالی که  توجه مخاطب را به خود جلب می‌کنند، می توانند مزاحم و آزار دهنده باشند.

نمونه هایی از انواع بنرهای خلاق و تبلیغاتی

برخی از بهترین بنرهای تبلیغاتی از فناوری فلش استفاده می‌کنند - از این گذشته، بنرهای فلش تعاملی ترین و جذاب ترین نوع تبلیغ هستند.

در اینجا به چند نمونه از بنرهای تبلیغاتی خلاق اشاره شده است - توجه داشته باشید که برای مشاهدهٔ این بنرها به "flash player" نیاز دارید:

فولکس واگن در تبلیغ خود از یک خرگوش استفاده کرده است که کلمات را از مخاطبان دریافت می‌کند و طبق معنی کلمات شروع به اجرای نقش می‌کند.  

این یک  تبلیغ بسیار جالب و خنده دار است که توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند..

نظر شما

نظرات