|
  • پوسته سبز (پیشفرض)
  • پوسته زرد
  • پوسته نارنجی
  • پوسته آبی
خانه بلاگ تاثیر تبلیغات بنر در خرید اینترنتی

تاثیر تبلیغات بنر در خرید اینترنتی

تخمین زمان مطالعه

2 دقیقه
Saturday 09 Azar 1398
تاثیر تبلیغات بنر در خرید اینترنتی

تبلیغات بنر شامل آگهی‌های آنلاین است که در وبسایت‌ها و نتایج جستجو [موتورهای جستجو] ظاهر می‌شوند. وبسایت‌ها به دیگران این اجازه را می‌دهند تا بر روی سایت آن‌ها تبلیغ کنند؛ هر یک از این وبسایت‌ها شرایط خاص خود را داشته و از نظر محبوبیت، رنکینگ و هزینه متفاوت هستند.

تاثیر تبلیغات بنر در خرید اینترنتی

به طور کلی، تبلیغات تمرکز اصلی خود را بر روی تصاویر بصری یا نوشته‌های چشمک زن گذاشته و افراد کنجکاو را ترغیب می‌کنند تا بر روی یکی از لینک‌ها یا عکس‌های مورد نظر کلیک کنند. سپس لینک‌ها کاربران را به یک صفحهٔ جدید هدایت کرده که در آن می‌توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند و یا به خرید بپردازند.

طبق آمار مرکز تحقیقات پیو (یک اندیشکده آمریکایی مستقر در واشنگتن دی. سی. است که به ارائه اطلاعات دربارهٔ مسائل، نگرش‌ها و روندهای شکل‌دهندهٔ ایالات متحده و جهان می‌پردازد): اینترنت و تبلیغات آنلاین به هدف خود یعنی  تغییر الگوهای خرید و فروش سنتی به شیوه‌ٔ مدرن آنلاین (از فروش موزیک و آلبوم خوانندگان گرفته تا اموال واقعی) ادامه می‌دهند. 

تاثیر بر خرید آنلاین

هدف اصلی تبلیغات بنر هدایت مشتریان به وبسایت‌های مورد نظر فروشندگان است تا آن‌ها را وادار به خرید یک کالا کنند. این روزها نحوهٔ قرارگیری آگهی‌های تبلیغاتی در وبسایت‌ها به طور فزاینده‌ای پیچیده شده است زیرا بنرهای تبلیغاتی راه ارتباطی مشتریان و فروشندگان هستند. به عنوان مثال، سیستم تبلیغاتی گوگل (Google Adwords) و فیسبوک به کاربران اجازه می‌دهند کلمات کلیدی را انتخاب کنند. این امر باعث می‌شود تا کاربران هنگام جستجو [با استفاده از این عبارات] تبلیغ شما را مشاهده کنند. از این رو طراحی یک بنر منحصر به فرد تاثیر چشمگیری در توسعه کسب و کار دارد. بنابراین هر چه بیشتر هزینه کنید، تبلیغات شما نیز بیشتر اجرا می‌شوند و این احتمال را افزایش می‌دهد که کاربران با کلیک کردن روی آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنند. 

بهترین روش‌ها برای هدایت کردن خریداران به وبسایت‌های فروش

همیشه ساده ترین مولفه‌ها موثرترین تبلیغات را می‌سازند؛ موضوعی که تا حدودی شبیه به تبلیغات سنتی عمل می‌کند و نیاز به یک تیتر قوی، تصویر منحصر به فرد، ارائه یک پیشنهاد و یک فراخوان عمل دارد. در بازاریابی، به خصوص در بازاریابی دیجیتال، فراخوان عمل دستوری است که مخاطب را وادار به انجام یک واکنش از پیش طراحی شده می‌کند. استفاده از عباراتی چون "برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید" یا "همین حالا از ما خرید کن" مثال‌هایی از این دستورها هستند. بنابراین برای تاثیرگذاری بیشتر باید از منحصر به فرد ترین و درعین حال ساده ترین کلمات برای فراخوان عمل استفاده کرد.

نظر شما

نظرات