|
 • پوسته سبز (پیشفرض)
 • پوسته زرد
 • پوسته نارنجی
 • پوسته آبی
خانه بلاگ ۶ نکته طراحی موثر برای ایجاد بنرهای تبلیغاتی

۶ نکته طراحی موثر برای ایجاد بنرهای تبلیغاتی

تخمین زمان مطالعه

8 دقیقه
Monday 11 Shahrivar 1398
۶ نکته طراحی موثر برای ایجاد بنرهای تبلیغاتی

در دنیای تبلیغات، هیچ چیز جدیدی موجود نیست ولی با این حال هر روز با تبلیغات خلاقی روبرو می شویم که توجه ما را به خود جلب می کند. سوالی که مطرح می شود این است که آیا تمامی تبلیغات موثر از خلاقیت خاص طراحان نشات می گیرد؟ پاسخ این است: نه همیشه

در زیر کاپوت خلاقیت، اصول اساسی وجود دارد که طراحان از آن ها برای تهیه این تبلیغات بی نظیر استفاده می کنند. در این مقاله، ما ۶ نکته مؤثر برای طراحی تبلیغات دیجیتال بهتر ارائه می دهیم حتی اگر خلاقیت شما در حد عالی نباشد.

قبل از شروع، به خاطر داشته باشید که اگر مخاطبان اشتباهی را هدف قرار دهید، حتی تبلیغات خوب نیز ممکن است توجه مخاطبان را جلب نکند. همچنین، جدا از اصول اولیه، اصول طراحی تا حد زیادی به نوع کسب‌وکار شما و میزان شخصی سازی شما بستگی دارد که شما می‌توانید در تبلیغ خود اعمال کنید.

در اینجا ۶ نکته طراحی موثر برای ایجاد تبلیغات بنر ارائه شده است:

۱. اولویت بندی و ساختار عناصر تبلیغات بنر شما به درستی:

اغلب تبلیغات آنلاین از بنرها ساخته شده‌اند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه از آنها، باید یک ساختار طراحی مناسب را دنبال کنید و عناصر را به ترتیب اولویت در کنار هم قرار دهید. هر طرح تبلیغ بنر می‌تواند شامل چهار قسمت باشد:

 • نام / لوگو شرکت شما
 • پیشنهاد باارزش
 • نمایی از خدمات شما 
 • دکمه call to action

به دنبال طراحی بنر تبلیغاتی هستید؟

ما به هزاران نفر از صاحبان کسب‌وکار در سراسر جهان به نیازهای طراحی گرافیکی آن‌ها مانند طراحی لوگو، طراحی وب سایت، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، بنر و موارد دیگر کمک کرده‌ایم.

از لحاظ بصری قابل تشخیص ترین قسمت تبلیغات باید پیشنهاد باارزش و دکمه call to action باشد. لوگو شرکت را در اطراف یکی از لبه های بنر قرار دهید - ترجیحاً در گوشه بالا سمت چپ. تصویر باید مرتبط و جذاب باشد اما نباید عناصر دیگر تبلیغ را مبهم کند.

اندازه تبلیغات بنر شما نیز اهمیت دارد. جدول زیر ابعاد استاندارد تبلیغات مختلف بنر را نشان می دهد:

اندازه بنر تبلیغاتی

همچنین می توانید راهنمای Google برای اندازه تبلیغات را در اینجا بررسی کنید.

۲. از دکمه Call To Action به صورت برجسته استفاده کنید :

دکمه call to action دو کار مهم انجام می دهد:

 • اصطکاک را برای مشتریان کاهش می دهد
 • نرخ کلیک را از طریق تبلیغ خود افزایش می دهد

بهترین موقعیت برای دکمه call to action، سمت راست پایین تبلیغ شما است. همانطور که قبلاً ذکر کردیم، باید با سایر عناصر آگهی کنتراست بصری داشته باشد.

برای تبلیغات آنلاین، بهتر است یک تماس واضح و مستقیم داشته باشید. مثالهای آشنا عبارتند از: ثبت نام کنید، اکنون بخرید، به اشتراک بگذارید و غیره. اگرچه این اقدامات به صورت ظریف یا هوشمندانه اغلب در شکل های دیگری از تبلیغات استفاده می شود، بهتر است در اینجا از این تکنیک ها اجتناب کنید.

call to action

در اینجا چند نکته کاربردی تر در مورد طراحی call to action وجود دارد:

 • دکمه call to action را متمایز و به راحتی قابل تشخیص کنید. بهترین ایده این است که به صورت مستطیل شکل بگیرد (شاید با لبه های گرد).
 • دکمه call to action را خیلی کوچک نکنید تا متوجه شوید. اما در مقایسه با دیگر بخش‌های آگهی، آن را خیلی بزرگ نکنید.
 • در کنار اندازه دکمه، فونت را نیز در نظر داشته باشید. متن آن باید به راحتی قابل خواندن باشد. در غیر این صورت، بینندگان ممکن است آن را نادیده بگیرند.
 • بهتر است که متن call to action بتواند یک حس نگرانی ایجاد کند. برخی از کلماتی که می توانید اضافه کنید عبارتند از: امروز، اکنون و غیره.
 • استفاده از عباراتی مانند "به من نشان بده"، "ثبت نام کن" گاهی بهتر از "اینجا کلیک کنید" یا "ثبت نام" کار می کند. اگرچه این یک قاعده مشخص نیست، معمولاً ضمایر شما، من و غیره توجه مردم را به راحتی جلب می کنند.

۳. تصاویر خود را به صورت خردمندانه انتخاب کنید:

شما مطمئناً می دانید که تصویر تبلیغ شما برای جلب بیننده نیاز است. اما همچنین باید به تبلیغ مرتبط باشد.

در اینجا چند نکته در مورد انتخاب تصویر مناسب آورده شده است :

۱) اگر نیازی ندارید از عکس ها استفاده نکنید:

گرافیک های سفارشی امروزه کاملاً محبوب هستند. بنابراین، اگر فکر می کنید یک تصویر گرافیکی برای تبلیغ شما بهتر از عکس عمل می کند، فقط آن را دنبال کنید.

استفاده از تایپوگرافی روند دیگری در طراحی آگهی است. مثال:

تایپوگرافی

تایپوگرافی سفارشی می تواند به شما در برجسته کردن تبلیغات کمک کند.

۲) فیلترها و گرافیک ها را روی عکس ها اعمال کنید:

فیلتر کردن (به عنوان مثال، تغییر رنگ و کنتراست) یک عکس می‌تواند باعث برجسته شدن آن و جلب توجه بیشتر شود. هم چنین ممکن است دوست داشته باشید طراحی گرافیکی را با عکس ترکیب کنید تا عکس‌های بصری چشمگیرتری ایجاد کنید.

فیلترینگ عکس

۳) در صورت امکان از تصاویر خاص مکان استفاده کنید:

برای بسیاری از تبلیغات آنلاین (به خصوص آن‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی هستند) این امکان وجود دارد که از مکان بینندگان آگاه باشند. شما می‌توانید آگهی‌های مخصوص به مکان‌های خاص را هدف قرار داده و بر طبق آن ها از تصاویر استفاده کنید. به عنوان مثال: اگر شرکت شما دارای یک دفتر در ملبورن و دیگری در نیویورک است، ممکن است دو نسخه از تبلیغات با تصاویر خاص محلی مختلف داشته باشید. به این ترتیب، بینندگان آگهی‌های شما را بیشتر مرتبط می‌دانند.

۴) عکس هایی از کار چهره شاد:

در تحقیقات متعدد، مشخص شده است که ذهن ما به راحتی به چهره های دیگر انسان ها، به ویژه چهره های خندان، کشیده می شود. بنابراین، اگر از عکس های انسانی در تبلیغ خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها لبخند می زنند و به درستی بینندگان را نگاه می کنند.

۴. از ترکیب مناسب رنگ ها استفاده کنید:

انتخاب رنگ نکته مهمی برای طراحی تبلیغات بنر است. هر رنگ نمایانگر نوع خاصی از احساسات است. انتخاب ترکیب رنگی مناسب کاملاً دشوار است زیرا به برند، مخاطب هدف و نوع تبلیغات شما بستگی دارد.

با این حال، می توان برخی قوانین کلی در مورد انتخاب رنگ در تبلیغات آنلاین را مشخص کرد. معمولاً افراد جوان تر جذب رنگ هایی با طول موج های طولانی (رنگ های سبک تر) می شوند. افراد مسن رنگهای تیره تر را ترجیح می دهند.

اغلب اوقات، رنگ مورد استفاده در آگهی‌های شما باید به محصولات شما مربوط باشد. به عنوان مثال، سبز یک انتخاب عالی برای محصولات طبیعی است. بنفش برای اقلام با کیفیت بالا خوب است.  رنگ پس زمینه تبلیغ به طور قابل توجهی در نحوه نمایش متن و دکمه ها برای بینندگان تأثیر می گذارد.

ترکیب رنگی

نمودار زیر ممکن است یک راهنمایی خشن در مورد خلق و خوی رنگ های مختلف به شما بدهد. اما بازنمایی هایی مانند اینها همیشه دقیق نیستند.

۵. سعی کنید از ویژگی‌های متافیزیکی و بصری رنگ‌ها استفاده کنید

اگرچه تبلیغات آنلاین باید هدف اصلی خود را به سرعت قابل فهم کنند، اما استفاده از تصاویر متافیزیکی یا سورئال اغلب مؤثر است.

ویژگی‌های متافیزیکی

در اینجا دو مثال آورده شده است:

این نوع تبلیغات هرگز جلب توجه نمی کنند. اما شما باید مراقب باشید تا پیام اصلی از بین نرود و بینندگان به راحتی آنچه را که سعی در تبلیغ آن دارید را دریافت کنند. قاعده كلی این است - اگر می توانید نشان دهید، نگویید. اما در غیر این صورت از متن استفاده کنید. خواندن این مطالب توصیه می شود:

۶. ایجاد حس حرکت:

اگرچه تبلیغات می توانند حاوی انیمیشن باشند، اما ایجاد حرکتی ظریف به یک تصویر ثابت باعث افزایش ظرافت آن می شود. حرکات باعث می شوند طراحی شما پویا باشد هرچند قاب استاتیک باشد. و این امر به راحتی توجه بینندگان را جلب می کند.

همچنین، سعی کنید خطوط برجسته را در طراحی بگنجانید. خطوط هدایتگر نگاه بیننده را به یک جهت خاص نشان می دهند و اطمینان حاصل می‌کنند که تمام قسمت‌های مهم تبلیغ شما را مورد توجه قرار می‌دهند. در اینجا مثالی وجود دارد:

از آنجایی که تبلیغات یکی از عناصر اصلی فرآیند بازاریابی شما هستند، باید تمام تلاش خود برای طراحی تبلیغات بهتر را انجام دهید. نکاتی که در بالا ذکر کردیم قطعا جامع نیستند. آنچه که برای برند شما عملکرد بهتری دارد، تنها می‌تواند توسط شما یافت شود.

ایجاد حس حرکت

یکی از موارد مهمی که باید هنگام طراحی تبلیغات آنلاین به خاطر بسپارید، ارتباط آن است. آگهی شما و لندینگ پیج شما باید الگویی مشابه داشته باشند تا این تبلیغات کاملاً متفاوت از طراحی وب سایت شما باشد. وقتی مشتری روی تبلیغ کلیک می کند، نباید به چیزی کاملاً متفاوت از سبک تصویری خود آگهی برسد.

نتیجه گیری

اصلی ترین چالش طراحی آگهی، ترکیب خلاقیت و پیام های بازاریابی به روشی مناسب است. علیرغم داشتن محصولات مشابه، تبلیغات می توانند تفاوت بین موفقیت و عدم موفقیت برای مشاغل از همه نوع ایجاد کنند. امیدواریم نکات فوق را برای تولید ایده های طراحی مفید بیابید. در قسمت نظرات، نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظر شما

نظرات