|
  • پوسته سبز (پیشفرض)
  • پوسته زرد
  • پوسته نارنجی
  • پوسته آبی
خانه بلاگ 10 روش موثر برای تبلیغ رایگان سایت‌های اینترنتی

10 روش موثر برای تبلیغ رایگان سایت‌های اینترنتی

تخمین زمان مطالعه

6 دقیقه
Thursday 20 Azar 1399
10 روش موثر برای تبلیغ رایگان سایت‌های اینترنتی

روش‌های متعددی برای تبلیغات رایگان وبسایت وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از آنها را بررسی کنیم.

1. محتوا نویسی در سایت‌های دیگر

برای این کار لازم است سایت های بزرگ و پر بازدیدی که با کسب و کار شما مرتبط هستند را پیدا کنید. پس از آن می توانید به صورت رایگان در پلتفرم آن ها محتوایی جذاب و گیرا بنویسید. احتمالا آنها نیز از این موضوع استقبال می‌کنند که شخصی به عنوان مهمان برای آنها محتوا تولید کند. 

در انتهای کار نیز به نام برند کسب و کار خود اشاره کنید یا در صورت اجازه سایت میزبان، لینکی به وبسایت خود قرار دهید. نکته مهم این است که اگر مستقیما وارد سایت رقبای خود شوید ممکن است این اجازه را به شما ندهند. بنابراین سراغ وب سایت‌های مربوط به تجارت خود رفته و با آنها به گفتوگو بنشینید.

گاهی محتوا و پست‌هایی را که در سایت‌های دیگر می‌نویسید، بسیار پربازدیدتر از سایت خودتان خواهند بود، و این یک امتیاز بزرگ برای شما است زیرا می توانید مشتریان رایگان خوبی از آن سایت‌ها کسب کنید.

2. پیشنهاد مصاحبه و تولید پادکست

محتوا صوتی یا ساخت پادکست در مقایسه با متن و محتوا ویدئویی، بیشتر برای کاربران قابل‌دسترسی است. در واقع لازم نیست آنها متن‌های طولانی را بخوانند و به راحتی می‌توانند به متن شما گوش بدهند.

 برای مثال، آن‌ها می‌توانند درحالی‌که ورزش یا رانندگی می‌کنند، به پادکست شما گوش دهند. پادکست شما آن‌ها را از این فعالیت‌ها دور نخواهد کرد؛ بلکه این فعالیت‌ها را برای آن‌ها لذت‌بخش‌تر می‌کند. انتشار اینگونه محتواهای صوتی در دیگر وب سایت‌ها روشی عالی و اصولی برای جذب کاربر و افزایش بازدید از سایت شما است. 

3. شرکت در همایش‌ها 

در تمام  مراکز استان و خیلی از شهرهای بزرگ غیر مرکزی، رویدادها و همایش‌های مخصوص استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا برگزار می‌شوند که  عموما هم رایگان هستند و به راحتی می‌توانید در این گردهمایی‌ها شرکت کنید. حضور شما در این گردهمایی ها بسیار اثر بخش است چراکه می توانید به صورت کاملا رایگان از وقتی که در اختیارتان قرار می دهند استفاده کرده و سایت خود را به دیگران معرفی کنید.

4. استفاده از آپارات و یوتیوب

آپارات، پربازدیدترین سایت ایرانی است که طبق گزارشات خود ماهانه ۲۹ میلیون کاربر فعال دارد که این یعنی ۶۷% کل کاربران اینترنت کشور. شما با استفاده از این پلتفرم رایگان می توانید سایت خود را معرفی و حتی تبلیغ کنید. از طرف دیگر یوتیوب نیز  بزرگترین سایت اشتراک‌گذاری رایگان ویدئو در جهان است که این اجازه را به افراد می‌دهد تا ویدیو‌های خود را برای بهتر دیده شدن، به اشتراک بگذارند.   

5. جذب ترافیک رایگان

سایت‌های پرسش و پاسخ متعددی وجود دارند که کاربران در آن سوالات خود را مطرح کرده و از افرادی که در آن زمینه اطلاعات دارند کمک می گیرند. شما می‌توانید به راحتی با پاسخ دادن به سوال آن‌ها و و ارائه راهکار اعتماد آنها را جذب کرده و از آنها بخواهید برای اطلاعات بیشتر وارد سایت شما شوند.

تمامی افرادی که از این طریق وارد وب سایت و صفحه مورد نظر شما می‌شوند، کاملا هدفمند هدایت شده‌اند و حتی آماده هستند که  مستقیما به آنها کالا و خدمات، فروخته شود. 

6. استفاده از LinkedIn

در کشور ما شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام، بیشتر جنبه سرگرمی دارند و معمولا برای کسب و کار از آنها استفاده نمیشود. بنابراین شما می‌توانید برای توسعه کسب و کار خود، از شبکه LinkedIn استفاده کنید.

عموم افرادی که از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند، کاملا هدفمند، تخصصی و فقط به منظور استفاده در کسب و کار در لینکدین حضور دارند، در نتیجه بازدهی شما نیز افزایش می‌یابد. 

7. ایمیل مارکتینگ

در کلامی ساده ایمیل مارکتینگ به معنی بهتر کردن رابطه با مشتری به کمک ایمیل می باشد. از زمان گسترش اینترنت در دنیا تا امروز، ایمیل ابزاری ضروری برای کسب و کارها بوده و هست. طبق تحقیقات انجام شده، حدود ۳/۹ میلیارد نفر در دنیا از ایمیل استفاده می‌کنند. 

این رقم همزمان با افزایش نفوذ اینترنت در میان مردم زیاد می‌شود. کمتر کسی پیدا می‌شود که کاربر اینترنت باشد اما ایمیل نداشته باشد. شاید بعضی افراد خیلی کمتر از ایمیل استفاده کنند اما در هر صورت ایمیلی دارند که در صورت ضرورت از آن استفاده می‌کنند.

اگر بتوانید به صورت درست از این روش بهره بگیرید می‌توانید به خوبی کسب و کار خود را ارتقا داده و سود‌آوری کنید. بازاریابی ایمیلی، یک روش بسیار عالی است و کم هزینه است که نتیجه بسیار خوبی را برای شما و تجارتتان به همراه دارد بنابراین این روش را جدی بگیرید.

8. ارائه هدایای رایگان

هدیه دادن محصولات، ساده‌‌ترین راهکار برای انگیزه‌ دادن به بازدیدکنندگان جدید وبسایت است، که به تازگی سایت تو را دنبال می‌کنند. اهدای یک سری محصولات یا هدایای فیزیکی یا مجازی به آنها، یک روش بسیار عالی و اثرگذار برای تبلیغات رایگان است.

9. استفاده از گوگل بیزینس (Google Business)

امروزه به لطف تکنولوژی اینترنت که به شما امکان می‌دهد در شهر یا منطقه خدمات خود بازاریابی کنید، جذب مشتریان محلی راحتتر از همیشه است. اگر هدف نهایی شما هدف قرار دادن مصرف کنندگان محلی در منطقه شما باشد، بازاریابی در یک منطقه جغرافیایی تعریف شده بسیار مؤثرتر از بازاریابی به سبک گسترده است. 

یکی از خدمات خوب کمپانی گوگل این است که به صاحبان کسب و کارهای اینترنتی (و همینطور غیر اینترنتی)، این امکان را میدهد تا بتوانند کسب و کارشان را به طور کامل در گوگل ثبت کنند. این ثبت نام رایگان است و مکان جغرافیایی تجارت شما را به صورت دقیق نشان می‌دهد.

10. مشارکت با دیگران برای دستیابی به تبلیغات رایگان

مشارکت با کسب و کار‌هایی که با شما در ارتباط هستند نیز راهی موثر برای ارتقای شغل شما است. با این روش بدون هیچ هزینه خاصی می‌توانید کسب و کار خود را گسترش دهید.

نظر شما

نظرات