|
  • پوسته سبز (پیشفرض)
  • پوسته زرد
  • پوسته نارنجی
  • پوسته آبی
خانه بلاگ چگونه نام تجاری مناسبی انتخاب کنیم؟

چگونه نام تجاری مناسبی انتخاب کنیم؟

تخمین زمان مطالعه

2 دقیقه
Saturday 29 Azar 1399
چگونه نام تجاری مناسبی انتخاب کنیم؟

نام تجاری که برای کسب و کار خود انتخاب می‌کنید، به اندازه محصول و یا خدماتی که ارائه می‌دهید اهمیت دارد. انتخاب نامی درست، علاوه بر اینکه در ذهن افراد نقش می‌بندد، یاد‌آور ارزش و کیفیت کالا و خدمات شما است. انتخاب نام درست برای برند تجاری، از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه بیزینس‌تان را در مقایسه با دیگر رقبا برجسته‌تر خواهد کرد.

ما در این مقاله قصد داریم نکات کلیدی انتخاب نام برند را بررسی کنیم

انتخاب نام کمپانی

1. اولین قدم این است که هرآنچه که به ذهنتان می‌آید را یاد داشت کنید حتی اگر به نظرتان خوب نباشد. درآخر می‌توانید آنها را در یک برسی کلی گلچین کنید.

2. اگر می‌خواهید نام تجاری به یادماندنی داشته باشید و مردم جامعه به راحتی و بدون تامل آن را به ذهن بسپارند، از نامی کوتاه و مختصر استفاده کنید. علاوه بر این، تعداد سرچ گوگل و دامنه آن نیز تحت تاثیر همین موضوع می‌باشد.

3. توجه داشته باشید که نام برندتان به آسانی تلفظ شود و املای آن نیز پیچیده نباشد. به این ترتیب به راحتی سرچ و ذخیره می‌شود و کار برای کاربران آسان تر می شود.

4. اسمی را انتخاب کنید که با تصویر و حوضه کاری شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال اگر می‌خواهید احساس وفاداری را به مشتری القا کنید، باید به تصویری که انتخاب می‌کنید دقت زیادی داشته باشید و آن را متناسب با نام برند گزینش کنید.

5. نام برند شما باید انعکاس تجارتتان باشد و به وضوح خدمات و کاری را که انجام می‌دهید بازگو کند. این کار باعث می‌شود کاربران تنها با شنیدن نام برندتان آنچه را که ارائه می‌دهید بشناسند و مجبور نیستند که آن را حدس بزنند. گاهی نیز ممکن است بخواهید نام دقیق محصول خود را در برند خود به کار ببرید.

6. اطمینان حاصل کنید که نام انتخابی شما تکراری نباشد. برای این کار می‌توانید با سازمان ثبت احوال و مراکز مربوطه در تماس باشید و از آخرین اطلاعات آنها بهره ببرید.

7. نام مورد نظر خود را روی کاغذ بنویسید و چندین بار با صدای بخوانید. این به شما کمک می‌کند تا قبل نهایی شدن آن، تصمیم درست‌تری بگیرید.  

نظر شما

نظرات