چگونه تبلیغات موثر داشته باشیم؟

چگونه تبلیغات موثر داشته باشیم؟
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محمد شعبانی
جمعه 3 دی 1400

تبلیغات اثربخش موضوعی است که دانستن اصول آن برای صاحبان مشاغل ضروری می باشد. همه مشاغل نیاز به ارتقاء دارند، اما نباید هزینه ای برای تبلیغات بی اثر و ضعیف هدر دهند، بلکه باید از طریق تبلیغات اثرگذار و مثبت، جهت ارتقاء قدم بردارند.

ایده های جدید، طراحی و ساخت محصولات یا خدمات همگی نیاز به کار و تلاش بسیار دارد؛ اما متاسفانه داستان تنها به تولید و عرضه به بازار ختم نمیشود. در این موقعیت تازه نوبت به ارائه صحیح کالا به مخاطب هدف میرسد. اگر در این شرایط قرار دارید و میخواهید بدانید چگونه تبلیغ کنیم، با آی بنر همراه باشید.

حفظ تناسب تبلیغات

یکی از راه‌های حفظ تناسب تبلیغات، استفاده از کلمات کلیدی‌ است که میان کاربران محبوب باشد، این کلمات را در عنوان و متن تبلیغ بکار ببرید.در تبلیغات خود از حاشیه به شدت دوری کنید.باور فراگیر به شناسایی و کپی‌برداری از رویکرد تبلیغاتی رقیب مانع اصلی است. تقلید از رویکرد تبلیغاتی رقیب باعث موفقیت نمی‌شود بیلکه موجب سرافکندگی است.

ساخت تبلیغات چندگانه در یک گروه تبلیغ

هر گروه تبلیغاتی می‌توانند شامل تعداد زیادی تبلیغ باشد. آی بنر برای اینکه متوجه شوید کدام تبلیغات بهترین نتیجه را داشته است از تیترها و متن‌های تبلیغاتی متنوع استفاده می کند.

بعد از اینکه متوجه شدید کدام تبلیغات شما از نظر نرخ کلیک و نرخ تبدیل، اثربخشی بیشتری دارد، اکنون می‌توانید نرخ بازگشت سرمایه ROI را با حذف دیگر تبلیغات از گروه تبلیغ، حداکثر کنید.

شرح تمایز محصول شما با دیگر محصولات 

تمایز محصول به سازمان‌ها کمک می‌کند که محصولات یا خدماتی را تهیه کنند که از رقبا متمایزشان کند. افزایش رقابت بین صنایع میزانِ تقاضا را بین بسیاری از آن‌ها تقسیم کرده‌است. این امر باعث می‌شود که یک شرکت بتواند مشتریان خود را متقاعد کند که چرا محصولات و خدماتش بهتر است.

چرا مشتریان باید محصول شما را انتخاب کنند؟ آیا خرید محصول شما، مانع هدر رفتن پول و زمان آن‌ها می‌شود؟ آیا مشکلات آن‌ها را برطرف می‌کند؟ یا دارای ویژگی خاص و منحصر به فردی است؟ برای مثال اگر محصول شما رنگ‌های متنوعی دارد، بهتر است تمام این موارد را ذکر کنید.

از زبان مشتریانتان استفاده کنید

در مورد گروه سنی و یا جنسیت مشتریان خود تحقیق کنید و از ویژگی‌های خاص آن‌ها در تبلیغ مورد نظر بهره ببرید. از شیوه نوشتن و لحن مختص به گروه افرادی که قصد جذب آن‌ها را دارید استفاده کنید.

اشاره مستقیم به مشتریان 

از واژه  "تو" و یا "مال تو" در  تبلیغات استفاده کنید تا احساس ارتباط مستقیم را در مخاطب به وجود بیاورید

مشتریان واجد شرایط

از کلماتی  استفاده کنید که مشتریان بالقوه شما را جذب کند. برای مثال اگر محصول شما در دسته‌ی محصولات رده بالا قرار دارد، از کلماتی چون تخفیف، قسط و یا ارزان استفاده نکنید. در  تبلیغ به طور شفاف مشخص کنید محصول شما برای چه کسانی مناسب است. این مورد می تواند با حذف کلیک‌هایی که منجر به خرید نمی‌شود، مانع هدر رفتن پول تان شود.

بیان واضح

تبلیغات اثربخش باید شامل ارزشی برای مصرف کننده باشد، نه این که صرفا چند کلمه بی ارزش و کلیشه ای در مورد محصول یا خدمات ارائه دهند. هر آگهی باید به خواننده بگوید: “این محصول را برای این مزیت خاص خریداری کنید.” هرچه مشخص تر و واضح تر منظورتان را بیان کنید بهتر است. برای مثال به جای اینکه بگویید "تخفیف بزرگ"، درصد مشخصی از تخفیف را تعیین کنید مثلاً "۵۰٪ تخفیف".

تشویق برای خرید در لحظه 

به مشتریان خود دلیلی بدهید تا همین الان برای خرید اقدام کنند. برای مثال، می توانید آن‌ها را با ارائه بروشور و یا گرفتن مشاوره از شما، دانلود مجانی e-book، عضویت در خبرنامه و یا استفاده از تخفیف در محدوده زمانی مشخص جذب کنید.

از این موارد دوری کنید:

بزرگنمایی بدون دلیل کلمات 
نشانه گذاری بیش از حد
املای غلط
اطلاعات غلط 

بسیاری از روش‌های تبلیغاتی وجود دارند که توسط ابزارهای بروز دنیا کمک می‌کنند تا تبلیغ کنندگان نتایج بهتری در پیشرفت کسب و کار خود داشته باشند و از این طریق محصولات و کالاهای خود را معرفی و برند‌سازی کنند. از جمله مدل‌های مختلف تبلیغات، روش‌هایی مانند تبلیغات ویدیویی و همچنین تبلیغات موبایلی و شبکه‌های مجازی و همچنین ایمیلی و دیگر مدل‌های که وجود دارد که به صورت آنلاین انجام می شوند.

399
4
1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما
دیدگاه کاربران
  • جدید ترین
  • قدیمی ترین
  • بیشترین لایک
سوالی دارید ؟ 91300530 026
^