دلیل استفاده از گیف در تولید محتوا

دلیل استفاده از گیف در تولید محتوا
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جمعه 25 بهمن 779

فایل GIF مورد خوبی برای بهبود الگوهای رفتاری کاربران به حساب می آید. GIF در یک مکان مناسب، بهره وری محتوا را با چند ثانیه از ویدیویی کوتاه افزایش می دهد. چالش جذاب نحوه استفاده از GIF برای بهبود محتوا است، طوری که حرفه ای به نظر برسید. ما در این مطلب درباره اینکه چرا باید از GIF استفاده کنید و چه روش هایی را برای افزایش اثر آن به کار گیرید، صحبت خواهیم کرد.

۱. درک‌ آن‌ها بسیار راحت است

فهم راحت GIF ها سبب جذابیت بیشتر آن‌ها شده و هر برندی امروزه از GIF‌ها برای جذب مخاطبین خود استفاده می‌کند. طبق گزارش توییتر بیش از ۱۰۰ میلیون GIF در سال ۲۰۱۵ توسط افراد به اشتراک گذاشته شده ‌است.

۲. جذابیت در عین اثر بخشی

GIF‌ها نه تنها جذابیت زیادی برای کاربران دارند، بلکه می‌توانند پیام شما را به راحتی و با اثر بخشی بالا از طریق محتوای دیداری به مخاطبین شما برسانند.

طبق مشاهدات، مردم تنها ۲۰٪ از پیام‌های متنی را به خاطر می‌آورند و این مسئله دلیل مهمی است برای اینکه در تبلیغات خود از محتوای تصویری استفاده کنید.

۳. استفاده از عکس بهتر است اما از ویدیو ارزان تر

برند‌ها بعد از اینکه دریافتند استفاده از GIF‌ به جذابیت تبلیغات آن‌ها می‌افزاید، بیشتر به استفاده از آن تشویق شدند چرا که از عکس‌هایی که آن ها به کار می بردند مفیدتر واقع می شد و هزینه تولید ویدیو را نیز نداشت. پیش بینی آن‌ها نشان می‌دهد که ۸۴٪ از ارتباطات ما در آینده از طریق محتوای دیداری خواهد بود.

۴. زبان گویای اینترنت هستند

مدتی است که GIF‌ها بخشی از فرهنگ اینترنتی ما شده‌اند و برند‌ها نیز با این تغییر و تحول در ارتباطات و محتوا‌های ارتباطی، خود را همگام کرده‌اند.

۵. GIF‌ها موبایل فرندلی هستند

از آن‌ جایی که GIF‌ها حجم کمی دارند، مراحل آپلود و دانلود آن‌ها به سرعت انجام می‌شود و با حلقه تکرار بی‌پایان تبلیغ، شاهد اثر بخشی بیشتری خواهید بود. این GIF‌ها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست خواهند شد و مکرراً دیده می‌شوند. 

۶. تاثیر مستقیم بر کاربران

محتوای دیداری با درگیر کردن احساسات کاربران، احتمال موفقیت و مورد پذیرش قرار گرفتن شما را افزایش می‌دهند. اگر یک عکس محتوایی معادل ۱۰۰۰ کلمه را داشته باشد، با توجه به این که هرGIF‌ در ۶ فریم ساخته می شود می توان گفت معادل۶۰۰۰ کلمه است.

۷. استفاده در چندین پلتفرم

GIF‌ها قابلیت استفاده شدن در چندین پلتفرم مانند فیس بوک، توییتر و تامبلر را دارند و برند‌ها می‌توانند از آن‌ها در همه‌جا استفاده کنند.

۸. روایت داستانی

روایت داستانی، یک استراتژی قوی برای محتوای تبلیغاتی است. برند‌ها با استفاده از این ابزار می‌توانند به ایجاد رابطه میان خود و مخاطبین بپردازند و از طریق محتوای دیداری تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند. در واقع GIF‌ها در دسته‌ای میان عکس‌ها و ویدیو ها قرار می‌گیرند.

۹. اعلامیه‌های جذاب تر

از آنجایی که امروزه تبلیغات قدیمی دیگر مورد توجه مردم نیستند، برند‌ها به هر راهی دست می‌زنند تا توجه مخاطبین را جلب کنند. برند ها محصولات جدید خود را با استفاده از GIF‌ که راهی بسیار جذاب تر برای تبلیغات است در شبکه‌های اجتماعی و یا ایمیل اعلام می‌کنند.

۱۰. تعامل با مخاطبین

GIF‌ها از طریق محتوای انیمیشنی توانسته‌ اند تا راهی جدید برای ایجاد ارتباط پیدا کنند و محتوای خود را بهتر از قبل به مخاطبین منتقل کنند. برند‌ها با پیوستن به این ترند، تعاملات خود را با مخاطبین افزایش داده و فهم خود را از خواسته‌ی مخاطبین بهبود بخشیده اند.

۱۱. خارج از مرز‌های همیشگی فکر کنید

GIF‌ها به برند‌ها کمک کرده است تا پای خود را فراتر از تولید محتوای همیشگی خود بگذارند، مانند Paramount Pictures که برای تبلیغ فیلم جدید خود از یک GIF‌ خلاقانه استفاده کرد.

۱۲. کیفیت بالا در تولید

اگر چه ممکن است برند‌ها قادر نباشند که GIF‌ مورد نظر خود را خودشان تولید کنند، ولی حجم زیادی از تولید کنندگان این GIF‌ها در بازار موجود دارد.

برچسب ها :
77
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^