دلیل استفاده از گیف در تولید محتوا

دلیل استفاده از گیف در تولید محتوا
زمان مطالعه: 1 دقیقه
محمد شعبانی
دوشنبه 18 مهر 1401

GIFمخفف کلمه «Graphics Interchange Format» است و فرمت‌های گرافیکی را به یک انیمیشن ساده و بدون صدا تبدیل می‌کند. به طور کلی گیف خدمات هر کسب‌وکار را بهتر نشان می‌دهد. در این مقاله درباره اینکه چرا باید از گیف استفاده کنید و چه روش هایی را برای افزایش اثر آن به کار گیرید، صحبت خواهیم کرد.

ممکن است شما نیز مانند بسیاری از مردم بر این باور باشید که کاربرد گیف‌ ایجاد لحظات فان برای کاربران شبکه‌های اجتماعی است اما واقعیت اینگونه نیست.

کاربرد گیف

یکی از کاربردهای اصلی گیف‌، برندینگ است. کسب و کارها می‌توانند برای نمایش تفاوت‌های خود با رقیبانشان، از گیف‌ها استفاده کنند. گیف ها از طریق محتوای انیمیشنی توانسته‌ اند تا راهی جدید برای ایجاد ارتباط پیدا کنند و محتوای خود را بهتر از قبل به مخاطبین منتقل کنند. برند‌ها با پیوستن به این ترند، تعاملات خود را با مخاطبین افزایش داده و فهم خود را از خواسته‌ی مخاطبین بهبود بخشیده اند.

درک‌ راحت

فهم راحت گیف ها سبب جذابیت بیشتر آن‌ها شده و همه برندها از گیف برای جذب مخاطبین خود استفاده می‌کنند. طبق گزارش توییتر در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰ میلیون گیف توسط افراد به اشتراک گذاشته شده ‌است.

جذابیت گیف

گیف‌ها نه تنها جذابیت زیادی برای کاربران دارند، بلکه می‌توانند پیام شما را به راحتی و با اثر بخشی بالا از طریق محتوای دیداری به مخاطبین شما برسانند.

گیف ارزان تر از ویدئو

مدتی است که گیف ها بخشی از فرهنگ اینترنتی ما شده‌اند و برند‌ها نیز با این تغییر و تحول در ارتباطات و محتوا‌های ارتباطی، خود را همگام کرده‌اند. زمانی که برند‌ها متوجه شدند استفاده از گیف به جذابیت تبلیغات آن‌ها می‌افزاید و هزینه تولید ویدیو را نیز ندارددر نتیجه آن را به اشتراک می‌گذارند. گیفی Giphy، یکی از محبوب‌ترین موتورهای جستجوی گیف است که هر روز 1 میلییارد گیف به کاربران عرضه می‌کند و کاربران هر روز 2 میلیون ساعت را صرف تماشای فایل گیف می‌کنند. در حالی که تماشای یک ویدیو معمولاً بیشتر از یک دقیقه طول می‌کشد،درحالی که فایل گیف تنها چند ثانیه است

کیفیت بالا در تولید

ممکن است بسیاری از برند‌ها قادر به تولید گیف مورد نظر خودشان نباشند، ولی بسیاری از تولید کنندگان گیف‌ مختص به خودشان را دارند.

برچسب ها :
108
2
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما
دیدگاه کاربران
  • جدید ترین
  • قدیمی ترین
  • بیشترین لایک

سوالی دارید ؟ 91300530 026

^