تاثیر لوگو بر برندینگ

تاثیر لوگو بر برندینگ
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محمد شعبانی
یکشنبه 3 بهمن 1400

طراحی یک لوگوی تاثیرگذار نشان دهنده‌ی هویت واقعی یک برند است زیرامی‌تواند اولین قدم کسب و کار را  به سمت موفقیت هدایت کند. در واقع می‌توان گفت لوگو هویت و شناسنامه‌ی یک کسب و کار است. چرخه‌ی رنگ و نوع فونت از مهم ترین بخش‌های طراحی لوگوی شماست زیرا در یک نگاه در ذهن مخاطب نقش می‌بندد. بنابراین می‌توان گفت عدم استفاده  از لوگو می‌تواند ضعف بزرگی برای بازاریابی داخلی و بین المللی کسب و کار به ارمغان بیاورد، که در نهایت این موضوع موجب شکست کسب و کار می‌شود.

لوگو

طراحی لوگو

به طور کلی لوگو به آرم یا علامتی گفته می‌شود که  کسب و کارها به واسطه آن، هویت بصری ایجاد می‌کند تا نسبت به سایر کسب و کارهای مشابه و یا رقبا متمایز گردد. جذابیت، زیبایی و مفهوم سه المان اصلی در طراحی لوگو حرفه‌ای است.در این مقاله به بررسی تمام موارد اساسی تجاری سازی برند که موجب موفقیت می‌شود، خواهیم پرداخت. 

کسب اعتماد اولیه

تاثیر اولیه تجارت شما و افزایش فروش شما از طریق لوگویی است که خودتان را با آن معرفی می‌کنید. اکنون ما در عصر تکنولوژی قرار داریم و مشتریان شما همه‌ چیز را در اینترنت جست و جو می‌کنند، پس به یاد داشته باشید که لوگو و طرح گرافیکی تجارتتان اولین چیزی است که کاربران به صورت آنلاین آن را مشاهده خواهند کرد. اگر لوگوی شما بتواند احساس حرفه‌ای بودن شما را منتقل کند می‌توانید اعتماد بیشتری را جلب کنید چرا که مشتریان شما اهمیتی که شما برای آن ها و کسب و کارتان قائل هستید را درک می کنند.

به یاد ماندنی تر

 برای لوگوی کسب و کارتان گرافیک مناسبی انتخاب کنید که به یاد ماندنی باشد زیرا بسیاری از مردم چیزی را که می‌بینند، می‌شنوند و یا می‌خوانند را بهتر به حافظه می‌سپارند. از ویژگی‌های یک لوگوی خوب داشتن شکل‌های منحصر بفرد، رنگ‌های متفاوت، فونت‌های جدید است. سعی کنید لوگوی یکتا و جذاب را طراحی کنید. این تنها راهی است که لوگوی شما می‌تواند از میان صدها طرح دیگر شاخص شود.

جذب مشتریان جدید

لوگوی خاطره انگیز و الهام بخش می تواند مشتریان را تشویق کند تا از شما خرید کنند. با یک لوگوی قدرتمند قادر هستید تا تاثیر عمیقی از خود به جای بگذارید و برندتان را معرفی کنید. یکی از راه‌های موفقیت شما برندسازی خواهد بود و تصویری در ذهن افراد ایجاد خواهد کرد که از هویت فردی شما بزرگتر است.مشتریان با دیدن

حفظ مشتریان وفادار

رضایت مشتری

رقبا همواره تلاش خواهند کرد تا مشتریان شما را جذب خود کنند درصورتی که لوگوی شما تاثیر گذار باشد، مشتریان شما قبل از فکر کردن به پیشنهاد رقبای شما ، قطعاٌ بیشتر راجع به شما تامل می کنند.

اگر اطلاعات کافی درمورد محصول ندارید سریعا آن را بارگذاری نکنید.  به عنوان مثال ممکن است محصولی خوبی نباشد ولی شما با اغراق مطالبی نوشته باشید.وقتی افراد آن را خریداری میکنند پس از مدتی در مورد ما صحبت می‌کنند، اما مسئله فاجعه است زیرا اولین برداشت آنها از ما محصولی بوده که به درد آنها نمی­خورده یا محصول خوبی نبوده است.

114
2
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما
دیدگاه کاربران
  • جدید ترین
  • قدیمی ترین
  • بیشترین لایک

سوالی دارید ؟ 91300530 026

^