مفهوم پنهان شده در پشت چند برند مطرح دنیا

مفهوم پنهان شده در پشت چند برند مطرح دنیا
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محمد شعبانی
یکشنبه 3 بهمن 1400

لوگو یک نشانه‌ی گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی یک شرکت یا برند شما را به نمایش بگذارد. اگر لوگو‌ به خوبی طراحی شود، در ذهن مخاطب می‌ماند و فرآیند برندسازی را انجام می‌دهد. بدون شک در حوزه کاری شما کسب و کارهای زیادی وجود دارند که هر یک از آن ها به عنوان رقبای سرسخت شما محسوب می شوند. داشتن لوگوی حرفه ای باعث معروفیت شما خواهد بود و به مخاطبان‌تان حس اعتماد بیشتری منتقل خواهد کرد. در این مقاله به مفهوم پنهان یکسری از لوگو های شناخته شده خواهیم پرداخت.

انواع لوگوها

لوگو Fedex

مفهوم لوگوی فدکس

شرکت فدکس، در زمینه ارسال مرسولات پستی فعالیت دارد. این شرکت بسته‌های پستی را ظرف یک روز به مقصد می‌رساند. لوگو و برند آن یکی از شناخته‌شده‌ترین لوگوهای جهان است.  در این لوگوی یک پیکان سفید به سمت راست طراحی شده که این پیکان نمایانگر حرکت برنامه‌ریزی شده به سمت جلو است. برخی نیز بر این باورند که رنگ آبی این لوگو نشانگر مبدا و رنگ زرد تداعی گر سرعت است.

لوگو LG

مفهوم لوگوی ال جی

الجی در سال 1947 پس از ادغام برندهای Goldstar و Lucky به وجود آمد. حروف اول نام آنها تشکیل شد. ممکن است این لوگو صورتی رنگ را لوگویی ساده و بی مفهوم بدانید اما با کمی دقت، متوجه یک صورت که در حال چشمک زدن است می‌شوید. در لوگو LG، دایره بزرگ قرمز نشان دهنده فناوری جهانی است. G نماد لبخند است و L با یک نقطه، بینی و چشم را نشان می دهد. 

لوگو baskin robins

معرفی لوگو baskin robins

Baskin Robbins در سال 1945برای مشتریانش 31 طعم مختلف بستنی را تولید کرد . مرکز این بستنی فروشی در آمریکا است. این لوگو از دو حرف B و R تشکیل شده است که عدد 31 را به نمایش می‌گذارد. (خمیدگی حرف B در واقع عدد ۳ و حرف R عدد ۱ را نمایش می‌دهد). این کمپانی از سال ۱۹۴۵ تا کنون بیش از ۱۰۰۰ طعم مختلف را برای مشتری هایش به ارمغان آورده است. شعار اصلی این برند این است: شاید‌‌‌ همه اشخاص تمام طعم‌های بستنی‌های ما را د‌‌‌وست ند‌‌‌اشته باشند‌‌‌ اما برای هر سلیقه‌ای، یک طعم پیشنهاد‌‌‌ی د‌‌‌اریم.

لوگوTour De France

مفهوم لوگو Tour De France

Tour De France مسابقات مشهور دوچرخه سواری میباشد که هر ساله در کشور فرانسه برگزار میشود و جز مشهورترین و معتبرترین مسابقات دوچرخه سواری میباشد. اگر کمی دقت کنید متوجه تصویری از یک دوچرخه سوار در درون حروف این لوگو می‌شوید.

لوگو amazon

معرفی لوگو amazon

شرکت آمازون برای طراحی لوگوی خود از یک فلش زرد رنگ استفاده کرده است که حرف a را به z متصل می کند. این فلش نشان دهنده تنوع تولیدات و محصولات است. از طرفی دیگر این فلش نمایی از یک صورت خندان را تداعی می کند. این کار توجه مشتریان را به سمت لوگو معطوف می کند.

لوگو The Pittsburgh Zoo

مفهوم لوگو The Pittsburgh Zoo

اگر به دو طرف این درخت نگاه کنید سر یک شیر و یک گوریل را خواهید دید.البته باید قبول کنیم که نوشته پایین آن اصلا خوشایند نیست،چرا که نوشته ها بسیار درشت هستند و از تایپوگرافی مناسبی برای آن استفاده نشده.

در این باره بیشتر بخوانید
برچسب ها :
75
2
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما
دیدگاه کاربران
  • جدید ترین
  • قدیمی ترین
  • بیشترین لایک

سوالی دارید ؟ 91300530 026

^