Site Name چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

site name
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محمد شعبانی
شنبه 18 شهریور 1402

در تاریخ 7 سپتامبر 2023، با اعلام و آپدیت رسمی گوگل در کنار عنوان صفحه، نام سایت نیز نمایش داده می‌شود که به آن Site Name گفته می‌شود، صفحه منبع این اطلاعیه را در سایت گوگل نیز می‌توانید مطالعه کنید.

برای بررسی به طور دقیق‌تر باید بگوییم زمانی که یک صفحه از سایتی در نتایج گوگل با توجه به جستجوی مخاطبان بالا می‌آید، گوگل نام سایت مرجع را نمایش می‌دهد که به آن اسم سایت می‌گویند، همچنین توجه داشته باشید که نام سایت با لینک‌های عنوان هر صفحه تفاوت دارد؛ به این صورت که لینک‌های عنوان مختص به هرصفحه وب بوده در حالی که نام سایت برای کل سایت می‌باشد.

 

این ویژگی جدید هم در تلفن همراه و هم در کامپیوتر‌ها در دسترس بوده و همچنین اسم سایت می‌تواند در سطح‌های مختلف دامنه ظاهر شود.

 

چگونه اسم سایت خود را در جستجوی گوگل ایجاد کنیم؟

برای ایجاد اسم سایت خود در گوگل، نیازی به اقدام از جانب شما نیست و گوگل با توجه به محتوای شما، محتوای صفحه اصلی سایت و ارجاع‌ها و ارتباط‌هایی که از وبسایت شما یا دیگر سایت‌ها به شما می‌شود، اسم سایت را تعیین می‌کند.

در حالی که فرآیند انتخاب اسم سایت خودکار است اما می‌توان با روش‌هایی، نام پیشنهادی خود را به گوگل اعلام کنیم، به این نکته نیز توجه داشته باشد که نام سایت باید برای صفحات باشد؛ به طور مثال برای همه آدرس‌هایی که https یا www دارند یک اسم سایت نمایش داده می‌شود.

 

از پیشنهاد‌های گوگل برای انتخاب اسم سایت می‌توان به مواردی زیر اشاره کرد:

استفاده از یک نام مختصر و شناخته شده برای سایتتان؛ البته که محدودیتی برای طولانی بودن نام سایت وجود ندارد و فقط نام‌های طولانی سایت ممکن است در برخی از دستگاه‌ها کوتاه شوند.

 

از استفاده از نام عمومی خودداری کنید؛ نام عمومی مانند "بهترین دندانپزشکان در ایران" بعید است که توسط سیستم گوگل به عنوان اسم سایت انتخاب شود، مگر اینکه یک نام تجاری بسیار شناخته شده باشد.

 

از نام سایت خود به طور مداوم در صفحه اصلی خود استفاده کنید؛ اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که به عنوان اسم سایت در داده‌های خودتان استفاده می‌کنید با نحوه ارجاع مخاطبان از سایت‌های دیگر و منابع مختلف مطابقت داشته باشد.

 

یک Site Name جایگزین داشته باشید؛ سیستم گوگل سعی دارد تا نام سایت‌های پیشنهادی خودتان استفاده کند اما محدودیت‌هایی دارد که ممکن است نتواند این کار را به درستی انجام دهد، به طور مثال گاهی اوقات اسم سایت‌ها برای استفاده به علت تکراری بودن در دسترس نیست. سیستم گوگل معمولاً از یک اسم سایت برای دو سایت مختلف که ماهیت جهانی داشته و در صفحات آن‌ها ایندکس می‌شوند، استفاده نمی‌کند.

هدف گوگل از قرار دادن اسم سایت چیست؟

هدف اصلی گوگل از این آپدیت نشان دادن منبع نتایج است که سایت‌های تخصصی‌تر را با این کار می‌توان راحت‌تر از قبل پیدا کرد، چرا که در این روزها بسیاری از سایت‌های غیر تخصصی راجب مسائل مختلف، نظرات غیرتخصصی و گاها اشتباه می‌دهند که می‌تواند برای مخاطبان مشکل ساز باشد.

این عمل باعث می‌شود تا منبع هر نتیجه را به بهترین شکل نشان داده و توصیف کرد.

 

16
3
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما
دیدگاه کاربران
  • جدید ترین
  • قدیمی ترین
  • بیشترین لایک
سوالی دارید ؟ 91300530 026
^