اینستاگرام سکوی پرتاب تجارت شماست

اینستاگرام سکوی پرتاب تجارت شماست
زمان مطالعه: 7 دقیقه
یکشنبه 3 بهمن 1400

این یک دست آورد بزرگ برای یک پلتفرم به اشتراک گذاری عکس است و سوالی که مطرح می شود این است که منشا ایجاد این دستاورد چیست؟ طبق گزارش اینستاگرام، ۶۰۰ میلیون کاربر در جهان دارد که ۴۰۰ میلیون به صورت روزانه به برنامه دسترسی پیدا می کنند...
در اواخر ۲۰۱۶، Pew Research Center گزارش داد که ۳۲% کاربران بزرگسال در آمریکا از اینستاگرام استفاده می کنند. این موضوعی نیست که بتوان ساده از کنار آن رد شد، مخصوصا برای برنامه ایی که زمانی فقط مکانی سرگرم کننده برای افراد بود تا عکس هایی  از غذایی که در آن روز سفارش داده اند را به اشتراک بگذارند. البته، حقیقت این است که اینستاگرام خیلی، خیلی بزرگتر از آن است و با ۸ میلیون تجارتی که در حال حاضر در آن کار می کنند، می توان به طور حتم گفت که برندها در کسب و کار رونق گرفته اند.
همراه با اسنپ چت، اینستاگرام یکی از داغترین برنامه های شبکه های اجتماعی درحال حاضر است. ولی چطور می توان فهمید که اینستاگرام برای کسب کارتان مناسب است یا نه؟ به جای اینکه چشم بسته اعتماد کنیم بهتر است که همه حقایق را درنظر بگیریم. ما نمی توانیم به شما بگوییم که اینستاگرام به برای شما مفید است، ولی با نگاه کردن به قیمت ها، قالب تبلیغات و در نظر گرفتن امکانات و یادگیری یک مقدار بیشتر در مورد قسمت کاربری اینستاگرام، این امکان برای شما فراهم می شود تا از نتیجه گیری راجع به اینکه کدام برنامه شبکه اجتماعی برای برند شما مناسب است، مطلع شوید.

تبلیغ کردن در اینستاگرام چقد برایتان هزینه دارد؟

کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام را می توان به صورت پرداخت به ازای هر مشارکت(تبادل)یا بر اساس تبلیغات CPM اجرا کرد.
برای تبلیغاتتان چه میزان می توانید هزینه کنید؛ در حالی که بر اساس هدفی که برای کارتان در نظر دارید و جمعیتی که مورد هدف قرار داده اید، این میزان متفاوت خواهد بود. eMarketing گزارش می دهد که به طور میانگین CPM ها بین ۵ تا ۶ دلار هستند، هرچند این ارزیابی از طرف خریدار صورت می گیرد و به این ترتیب هزینه رسانه ها و دستمزد را شامل می شود. میانگین CPC ها بین ۰.۵۶ تا ۰.۷۲ دلار تخمین زده می شود.

حداقل بودجه روزانه مورد نیاز در اینستاگرام خیلی کم است، بنابراین، تبلیغ کنندگان احتمال می دهند که ممکن است افرادی از نتیجه به دست آمده از پلتفرم اطمینان نداشته باشند که به راحتی می توانند کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام را اجرا کنند، بدون اینکه هزینه زیادی را به خارج از این سامانه پرداخت کنند.

چه قالب های تبلیغاتی در اینستاگرام موجود است؟

قالب های تبلیغاتی در اینستاگرام شبیه قالب های کمپانی والدینش، فیسبوک است. تمام قالب های تبلیغاتی اینستاگرام در قسمت فید (Feed) کاربر دیده می شود، با این تفاوت که، استوری های تازه معرفی شده تبلیغات در بین استوری های پست شده ظاهر می شوند.

۱- تبلیغ تصویری

عکسی تکی است که در فید کاربر ظاهر می شود. شامل یک عکس، یک عنوان و یک گزینه تماس است. 

۲- تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی نیز در فید کاربر ظاهر می شود. تبلیغات ویدئویی شامل یک ویدئو به طول نهایتا ۶۰ ثانیه که به صورت افقی یا عمودی می تواند ضبط شود، همچنین شامل یک عنوان، و یک گزینه برقراری ارتباط است. تبلیغات ویدئویی می تواند صدا هم داشته باشد.

۳- تبلیغات چرخشی

تبلیغات چرخشی هم در فید هر کاربر ظاهر می شود. آنها شامل یک چرخشی از عکس و ویدئو هستند که کاربر می تواند آن ها را بکشد (Swipe) تا محتوای بیشتری را پیدا کنند. تبلیغات چرخشی ابزاری برای توضیح کامل دادن در مورد یک برند یا کمپین و یا ارائه یک سری پیشنهادات است.

۴- تبلیغات استوری

استوری برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ معرفی شد ولی اخیراً به طور جهانی برای تبلیغ کنندگان منتشر شد. تبلیغات استوری ها چشمگیر هستند، تبلیغات تمام صفحه ای که بین استوری های کاربران نشان داده می شوند. صدا برای تبلیغات استوری ها به طور خودکار پخش می شود اگر کاربر صدا را روشن کرده باشد.

گزینه های تبلیغاتی مورد هدف من چه هستند؟

گزینه های تبلیغاتی اینستاگرام خیلی قوی هستند. به این معنی که بیشتر تبلیغ کنندگان، بدست آوردن نوع مخاطبی که به دنبالش می گردند را بدین گونه آسان می دانند:

۱- موقعیت مکانی

برندها می توانند کاربران را با استفاده از موقعیت مکانیشان مورد هدف قرار دهند. (مثل شهر، ایالت، کشور و غیره)

۲- جمعیت شناسی

جمعیت شناسی پایه را مد نظر قرار می دهد که شامل جنسیت، سن یا زبان می شود.

۳- رفتارها

مورد هدف قرار دادن کاربر بر اساس رفتارش در اینستاگرام و فیسبوک است.

۴- علایق

هدف قرار دادن کاربر با توجه به علایق آنها، مانند حساب های کاربری که دنبال کرده اند یا تبلیغاتی که با آن تعامل دارند.

۵- مخاطبان سفارشی

درست مانند فیسبوک، اینستاگرام قابلیت نشان دادن تبلیغات به مشتریان در پایگاه داده خود، بر اساس آدرس ایمیل یا شماره تلفن را ارائه می دهد.

۶- مخاطبان شبیه به هم

با استفاده از اطلاعات کاربران موجود می توان مخاطبانی که شبیه به هم هستند را شناسایی کرد. این امر به احتمال زیاد به برند شما کمک می کند.

۷- هدف گیری خودکار

این جایی است که اینستاگرام مخاطبی را برای آگهی کنندگان (بر اساس تنوعی از سیگنال ها شامل موقعیت مکانی، جمعیت شناسی و علایق)می سازد. در رابطه با اهداف مبلغان، گزینه ها به طور مشابهی گسترده هستند. اهداف تجارت ها شامل گزینه های زیر هستند:
کلیک بر روی وب سایت و تغییراتش، نصب برنامه ها، اخبار تصویری، آگاهی از نام تجاری، آگاهی محلی، دستیابی و تکرار.

تبلیغات در اینستاگرام چگونه با فیسبوک و اسنپ چت مقایسه میشود؟

فیسبوک صاحب اینستاگرام است. پس قالب آگهی ها و گزینه های مورد هدف شبیه به هم هستند، اگرچه، همانظور که اشاره شد، مخاطبان اینستاگرام بیشتر قشر جوان هستند. تبلیغات اینستاگرام و فیسبوک شبیه به هم کار می کنند و هر دو توسط مدیریت تبلیغات فیسبوک (Facebook ad manager) مدیریت می شوند. که باعث می شود برندهایی که در فیسبوک قبلاً تبلیغ می کرند به راحتی به فضای تبلیغاتی اینستاگرام وارد شوند.
با توجه به کمترین بودجه داده شده و CPM های قابل مدیریت، اینستاگرام برای کسب و کارهای کوچک بسیار دوستانه تر از اسنپ چت، جایی که کمترین قیمت CPM ها ۴۰۰۰۰ دلار در ماه به گوش میرسد، است. همچنین اینستاگرام از نظر قالب و نوع محتوا، تطبیق پذیری بالاتری دارد.

چه برندهایی معمولا در اینستاگرام تبلیغ میکنند؟

برند های مد و زیبایی و نحوه زندگی به طور معمول مشتاق استفاده از اینستاگرام و تبلیغ کردن در آن هستند. تا جایی که بسیاری از مردم هنوز فرض میکنند که این برنامه فقط برای این نوع برند ها مناسب است. حقیقت این است که تنوع بسیار زیادی در نوع برندهای تبلیغاتی در اینستاگرام وجود دارد. از شرکت های فناوری های مصرفی مثل اپل و سونوس(Sonos ) ، تا کالاهای مصرفی مثل Perrier و Lays و شرکت های خدماتی مثل Airbnb و Classpass؛ همچنین برندهایی در صنعت با قدرت نفوذ در پیشنهادات تبلیغاتی پلتفرم وجود دارند.
مهمترین قسمت اینکه، تبلیغات اینستاگرام توسط برند های B2C مدیریت میشود. اگرچه بعضی از شرکت های B2C مثل Salesforce ازامکانات تبلیغاتی خود اینستاگرام استفاده میکنند.

چه کسانی در اینستاگرام هستند؟

مخاطبان اینستاگرام اغلب جوانان هستند، اگرچه در میان بزرگتر ها هم جمعیت قابل توجه بیشتر نسبت به اسنپ چت دارد. حدود 60 % درصد از بزرگسالان در سنین 18 تا 29 که آنلاین هستند، از اینستاگرام استفاده میکنند. در مقایسه با 33 % از بزرگسالان در سنین 30 تا 49 سال که از این پلتفرم استفاده میکنند. اینستاگرام کاربران خانم بیشتری نسبت به آقایان دارد و بیشتر در میان شهروندان محبوب است.
این پلتفرم نرخ بالایی از تعامل را ایجاد میکند، که نزدیک به دو سوم کاربران اینستاگرام روزانه به آن دسترسی دارند. همچنین اینستاگرام اشاره میکند که 80 % کاربران حداقل یک برند را دنبال میکنند.

آیا اینستاگرام برای شناخت برند مفید است؟

اگر هدف شما شناخته شدن برندتان است، اینستاگرام یک پلتفرم با ارزش برای شماست. امکانات هدف مندی قطعاً بوجود آمده اند که به برند ها در جهت دیده شدن در مقابل مخاطبان جدیدی قرار بگیرند که احتمالاً علاقمند به محصولات یا خدمات شما هستند. نه تنها اینستاگرام پلتفرم فوق العاده ای برای برای پیدا کردن مخاطبان جدید است، بلکه، خصوصا برای تعریف و شکل گیری برندتان بسیار مناسب است. اینستاگرام مکانی برای درخشش شخصیت برند شماست.
براساس گفته های اینستاگرام، 60 % از کاربران محصولات جدیدی را پیدا میکنند و 70 % کاربران بعد از تحت تاثیر قرار گرفتن از یک پست اینستاگرامی، اقدامی انجام میدهند. این اعداد حالت بسیار خوبی میسازد که کاربران با محتوای اینستاگرام به طور معناداری ارتباط برقرار میکنند.

آیا اینستاگرام برای بازاریابی تاثیرگذار، مناسب است؟

اینستاگرام درحال تبدیل به یک مقصد برای بازاریابان است. طبیعت بصری پلتفرم، یک رقابت عالی را برای پیشرفت محصول در یک محیطی که احساس راحتی و اساسی دارید، بوجود آورده است. علاوه بر این، اینستاگرام سرشار از سرمایه گذاران با موقعیت خوب است، پس فرصت های مشارکت زیادی در آن وجود دارد.

تبلیغات اینستاگرام – آیا برای برند شما مناسب است؟

تبلیغات اینستاگرامی تعهد نسبتا کم خطری است. حداقل هزینه ها کم است و یک طیف وسیعی از امکانات هدف گیری این اطمینان را حاصل می کند که برندها قادر به حفظ کنترل دقیقی از مخاطبانی که با آنها در ارتباط اند، هستند. به دلیل اینکه اینستاگرام یک پلتفرم بصری(بینایی) است. این برای برند ها بسیار مناسب است که درک واضحی از زیبایی شناسی محتوا برای رسیدن به موفقیت در پلتفرم را داشته باشند. توانایی ایجاد جذابیت و محتوای بصری خیره کننده برای موفقیت در تبلیغات اینستاگرامی بسیار الزامی است.
درست مانند هر کانال بازاریابی دیگر، تصمیم برای سرمایه گذاری باید بر اساس اهداف منحصر به هر برند باشد. که گفته شده، برای برندهایی با ظاهر قوی، هزاران مخاطب برای برقراری ارتباط وجود دارد، که اینستاگرام برای این کار شرط بندی خوبی است.
برای یادگیری بیشتر درمورد تبلیغات اینستاگرامی که بتواند به نام تجاری شما کمک کند، از سایت Blue Fountain Media Online بازدید کنید. 

21
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^