راه های برای افزایش فروش آنلاین: "قسمت اول"

راه های افزایش فروش آنلاین:
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دوشنبه 4 بهمن 1400

به خاطر اینکه حتی بعد از چند سال کار با اینترنت اگر استراتژی خود را تست نکنید، نمی دانید چه استراتژی به دردتان می خورد. این موضوع حتی بهترین استراتژی هایتان را هم شامل می شود، چون همیشه جا برای پیشرفت وجود دارد.

در واقع تست کردن تنها راهی است که با استفاده از آن می توانید دریابید که چه قسمت هایی در سایت شما درست و چه قسمت هایی نادرست کار می کنند و بهترین راه برای افزایش فروشتان چیست. اگر شما قبول کنید و یکی از تست های زیر را امتحان کنید می توانید واقعیت این امر و پیشرفت چشم گیر فروشتان را ببینید.

تست۱: فقط یک محصول یا سرویس روی صفحه اصلیتان ارائه دهید

آیا  از این محصول و سرویس، فروش زیادی برایتان حاصل می شود؟ اگر پاسخ مثبت است، من به شدت به شما توصیه می کنم که ببینید این بهترین استراتژی برای شما هست یا خیر؟ زیرا ما به این نتیجه رسیده ایم که اگر محصولات کمتری در یک مکان ارائه شود فروش بالاتری را نتیجه می دهد.

به جای اینکه سعی کنید مشتریان را با ارائه ی تعداد زیادی محصول با حداقل جزئیات در مورد هر کدام راضی نگه دارید سعی کنید یک محصول یا مجموعه ای از محصولات مرتبط را ارائه دهید و جزئیات کامل هر محصول را شرح دهید و اگر مشتریان شک و یا سوالی داشتند آن را برطرف کنید.

لازم نیست که کلاً از فروش دیگر محصولاتتان صرف نظر کنید، می توانید آنها را در یک وب سایت دیگر بفروشید. البته تنها راهی که مطمئن شوید این روش عملی است یا نه، تست کردنش است. یک نامه ی فروش برای محصول اصلی بنویسید و آن را روی صفحه ی اصلی قرار دهید و تست را برای یک یا 2 هفته اجرا کنید و ببینید میزان فروش افزایش پیدا می کند یا خیر؟

تست۲: در انتخاب خدماتی که ارائه می دهید دقت کنید تا لیست مشتریان خود را افزایش دهید

همین خدمات هستند که کمک می کنند آدرس ایمیل مشتریان را جمع کنید و با آنها در تماس باشید و محصولات و یا سرویس خود را به آنها بفروشید. ولی می دانید که این خدمات ارائه شده را در کجای سایتتان بگذارید که بهترین تاثیر را روی مشتریان بگذارند؟ اگر از نامه فروش استفاده نمی کنید، مواردی که می خواهید ارائه دهید را در قسمت بالا و سمت چپ سایت قرار دهید چون اولین جایی که بازدید کنندگان می بینند آنجاست.

یا در بالای صفحه ی اصلی قرار دهید، زیرا قبل از حرکت دادن صفحه به پایین قابل رؤیت است. اگر از نامه ی فروش استفاده می کنید پس بهتر است خدماتی که ارائه می دهید در صفحه ی دوم باشند. درست پس از اینکه توجه مشتریان را با حل مشکلی که داشته اند جلب کرده اید و آنها را تحت تاثیر اعتبار و تجربیات خود و رضایت دیگر مشتریان قرار داده اید. سعی کنید خدماتی که می خواهید ارائه دهید را در هر صفحه بگذارید تا در معرض دید مشتریان باشد. هرچه بیشتر فرصت ثبت نام را فراهم کنید، مشترکین بیشتری جذب خواهید کرد.

تست۳: مطمئنم همه با pop-up ها آشنا هستند

آنها پنجره های کوچکی هستند که حاوی پیشنهادات ویژه و یا اطلاعاتی هستند که هنگام بازدید یک وب سایت بالا می آیند. تفاوتی ندارد که شما نسبت به ان ها راغب هستید یا خیر، در هر صورت در طی سال ها ابزاری کارآمد برای تبلیغات بوده اند. ولی از آنجا که درصدی از کاربران آنها را دوست ندارند، Google ,AOL ,Netscape نرم افزار هایی دارند که pop-up ها را بلاک می کنند.

البته با مسدود شدن این pop-up ها امکان دارد کاربران اطلاعاتی را از دست بدهند که به نفعشان بوده است. ولی باز هم بستگی به انتخاب کاربر دارد. ولی این موضوع قبل از این بود که ما تکنولوژی را کشف کنیم که اجازه بدهد شما تبلیغاتی که مانند ups-pop هستند را ببینید و بلاک نشوند.

به آنها تبلیغات شناور می گویند. و ارزش این را دارند که روی سایتتان تستشان کنید. در واقع وقتی ما تبلیغات شناور را روی سایتمان تست کردیم فروشمان 162 درصد بالاتر رفت. این تبلیغات از این نظر تاثیرگذارند که اطلاعات مهمی را در مقابل بازدید کننده ی مورد نظر قرار می دهند.

شما می توانید پیشنهادات خود را در تبلیغ شناور قرار دهید و تست کنید ببینید نتایج خوبی می دهد یا نه. زمانی که ما این کار را انجام دادیم، حدود 86 درصد به مشترکینمان افزوده شد. شما همچنین می توانید تست کنید ببینید چند نفر از طریق تبلیغ شناور روی پیشنهادتان کلیک می کنند و نسبت به لینک معمولی روی صفحه ی اصلی مقایسه کنید.

تست۴: تیترتان روی فروشتان تاثیر زیادی می گذارد

معمولاً اولین چیزی است که مشتریانتان می بینند پس باید به قدری خوب باشد که بتواند توجه آنها را جلب کند و آن ها را مجبور کند که نامه ی فروش را بخوانند. یک تیتر موفق باید مشکلی که مشتریانتان دارند را به صورت برجسته نشان دهد و روی مزیت اصلی محصول یا سرویسی که ارائه می دهید تاکید کند تا بتواند مشکل مشتری را حل کند.

بیایید به یک مثال نگاه کنیم که نشان می دهد چگونه می توان یک تیتر را تغییر داد تا به بهترین نتایج دست یابیم. یکی از مشتریان ما از تیتر زیر برای سایتش استفاده می کرد:" Blox4Box"یک جعبه ی شگفت انگیز برای بازی لگو. مشکل تیترش این بود که محصول را معرفی می کرد ولی نمی گفت چه کارایی دارد.

و در نتیجه بازدید کنندگان انگیزه کافی برای خواندن ادامه ی صفحه را ندارند. اکنون این تیتر را با قبلی مقایسه کنید: "سرانجام!کشف جعبه ای جادویی با قابلیت نگه داری ۵۰۰۰۰ لگو، برای کودکانی که تمیز کردن را دوست دارند. "این تیتر هم مزایای اصلی محصول و هم راه حلی برای مشکل را ارائه می دهد. که در اینجا، کمک کردن به بچه ها برای تمیز کردن وسایل خود و لذت بردن از اینکار است.

19
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^