لوگو مینیمال چیست؟

لوگو مینیمال چیست؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه
محمد شعبانی
جمعه 1 بهمن 1400

مینیمالیسم یک رویکرد خلاقانه است که در آن هنر به ساده‌ترین شکل ممکن و به دور از هر چیز اضافه‌ای تعریف می‌شود.ارزش لوگو مینیمال به ساده بودن طرح آن است. طراحی‌های سادهتر گویا تر هستند. با این حال نباید این سبک را با طراحی‌های خام و مبهم ساده اشتباه گرفت.

مینیمال در اشکال متنوعی در هنرهای تجسمی استفاده می‌شود.ساده گرایان بر این باور بودند که با کنار گذاشتن المان‌های اضافی و استفاده کردن از موارد ساده و ضروری می‌توان به مفهومی بهتر دست پیدا کرد. نکته مهم این است که شما برای طراحی یک لوگو زیبا و معنی دار، به طرح‌های شلوغ و اضافی نیازی ندارید.

ریشه سبک مینیمال

سبک مینیمالیست، سبکی قدیمی است که پیشینه‌ای طولانی دارد. هنرهای تجسمی، معماری، موسیقی، ادبیات و طراحی داخلی، شاخه‌های این سبک هستند. 

ساده‌گرایی در هنر مينيمال را می‌توان زاییده هنرمندان روس دوره پس از انقلاب اکتبر روسیه دانست که فرمالیسم و ساختارگرا بودند و به خلاصه‌نمایی و اشکال هندسی گرایش داشتند. جریان اصلی جنبش ساده‌گرای آمریکایی را می‌توان در آثار تونی اسمیت، دانالد جاد، کارل آندره، دان فلاوین، رابرت موریس، سول لوویت، جان مک کراکن دانست. 

ویژگی طراحی مینیمال

این سبک پر طرفدار، سبکی مناسب برای طراحی اغلب لوگو‌های تجاری است. با حذف جزئیات، لوگو مورد نظر شما شفافیت خود را از دست می‌دهد و ممکن است برای برخی مبهم به نظر برسد اما شما می‌توانید، با ظرافتی هوشمندانه این موضوع را به طور کلی حل کنید. 

اگر می‌خواهید از یک تصویر در طراحی لوگو مینیمال خود بهره ببرید باید از طراحی فلت یا مسطح استفاده نمایید. این امر با حذف تمامی شیب‌ها و مواردی که یک طرح سه بُعدی ایجاد می‌کند؛ حاصل می‌شود. شما می‌توانید به جای استفاده از طرح‌های فانتزی و گرافیکی سه بعدی، از طرح‌های ساده‌تری استفاده کنید.

تایپوگرافی مینیمالیسم

در مینیمالیسم، فونت­های برجسته ی تیترها با متنی کوچک تر و خوانا، تأثیر بزرگی ایجاد می کنند. برای کلمات مینیمالیستی غالباً از فونت های پررنگ یا حروف کوچک و باریک استفاده می کنند. هر دو سبک زیبا و مدرن هستند. بسیاری از طراحان برای بالا بردن جذابیت کار خود کمی خلاقیت به خرج داده و فرم کلمات را نیز تغییر می‌دهند.

استفاده از فونت‌ها و تصاویر ظریف به جای فونت‌های بزرگ و برجسته ایده بسیار هوشمندانه‌ای است. به دنبال شباهت‌ها و نکات کلیدی در طراحی باشید. برای داشتن یک طرح ساده سعی کنید که ساده فکر کنید و به همان سادگی طراحی نمایید. از چیزهایی که ضروری نیستند دوری کنید.

مزیت اصلی لوگو مینیمال این است که چاپشان هزینه‌ی کمتری دارد. این سبک لوگو به دلیل سادگی‌شان به راحتی در نگاه اول در ذهن مخاطب می‌مانند.

برچسب ها :
97
2
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما
دیدگاه کاربران
  • جدید ترین
  • قدیمی ترین
  • بیشترین لایک
سوالی دارید ؟ 91300530 026
^