ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی

ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محمد شعبانی
سه شنبه 3 آبان 1401

یکی از قدیمی ترین روش‌های بازاریابی برای ارائه یک محصول یا خدمات، تبلیغ نام دارد. تبلیغات معمولاً با هدف تاثیر گذاری به منظور افزایش فروش خدمات یا محصولات انجام می‌شود. به طور کلی تبلیغات باید تصویر مطلوبی از کسب و کار و مزایای استفاده از محصولات و خدمات شما را به خوبی شرح دهند.

تیزر تبلیغاتی اصولا با هدف آگاه کردن مشتریان و مخاطبان تهیه می‌شود که معمولا در قالب ویدیو، عکس و ….تولید می‌شوند. این نوع از تبلیغات با سرنخ دادن راجب یک محصول خاص ، حس کنجکاوی بیننده را در مورد محصول برمی‌انگیزد. در واقع هدفش این است تا زمان رونمایی کامل محصول، ذهن بیننده را مشغول کند. تیزرهای تبلیغاتی معمولا کوتاه و مختصر هستند یعنی از چند ثانیه تا یک دقیقه تهیه می‌شوند و اطلاعات زیادی در اختیار بیننده نمیگذارد.

ویژگی‌ تیزرهای تبلیغاتی 

 1. تیزر موفق سناریو و فیلمنامه دقیق و مشخصی دارد 

 2. ابعاد تیزر و مدت زمان ساخت تیزر بسیار مهم است.

 3. نوع تیزر انتخابی با رنگ‌ها و ادیت های به روز ساخته می‌شود.

اصول تیزر تبلیغاتی

همانطور که در قسمت بالا گفته شد، تیزرهای تبلیغاتی روشی بسیار موثر برای تبلیغ و معرفی محصول می باشد. برای طراحی بنر باید یکسری اصول اساسی را در نظر بگیریم. اصول طراحی بنر عبارت است از :

شناخت مخاطب

در نظر داشته باشید که که هر کسب و کار هدف مشخص و خاص خودش را دارد. شما با شناخت مخاطب و کسب و کار او می‌توانید یک تیزر تاثیرگذار و جذاب تولید کنید. 

طراحی ساده  

تبلیغات شلوغ و شلخته به هیچ عنوان توجه مخاطب را جلب نمی‌کند. بنر شما باید ساده و جذاب درعین حال کاملا واضح و گیرا باشد تا بتوانید نظر مخاطب را جلب کنید.

استفاده از لوگو

یکی از مهم‌ترین عناصری که باید در تیزر شما وجود داشته باشد، لوگوی برند شما است. برای افزایش شناخت نسبت به برند،‌ وجود لوگو در تبلیغات ضروری است. 

مزایا تیزر تبلیغاتی:

 • ایجاد احساس صمیمیت و نزدیکی با مخاطب را برای انتقال پیام تبلیغ 
 • جلب اعتماد مخاطبان با یک فرد مشهور مثل بلاگر، خواننده یا گوینده
 • استفاده ایده های مفهومی ،خلاقانه و شفاف برای معرفی 

انواع تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی انواع مختلفی دارد که آی بنر با توجه به نیاز مشتری و مقدار بودجه و اهداف کلی آن ها، تیزر مناسب با شرایط را برایشان می سازند. در آی بنر به بررسی هریک از آنها خواهیم:

 • تیزر تبلیغاتی رئال
 • تیزر تبلیغاتی تلفیقی
 • تیزر تبلیغاتی انیمیشنی
 • تیزر تبلیغاتی استاپ موشن
 • تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک
 • تیزر تبلیغاتی FPV

تیزر تبلیغاتی رئال

تیزرهای تبلیغاتی رئال با توجه به سناریویی نوشته شده در لوکیشن هایی چون خانه، پارک،دانشگاه و… با بازیگران مشخص فیلمبرداری می‌شود. البته حضور بازیگر در کلیپ های تبلیغات ضروری نیست. برای مثال برای ساخت یک تیزر رئال می‌توان از خط تولید یک کارخانه با تصویربرداری های زمینی و هوایی یک کلیپ جذاب رئال ساخت. تیزر تبلیغاتی رئال برای همه اقشار جامعه و همه کسب و کارها مناسب باشد . تجهیزات مناسب برای این تیزر تبلیغاتی ،دوربین یا موبایل ، نور ، گیمبال و استابلایزر می‌باشد.

تیزر تبلیغاتی تلفیقی

تیزر تبلیغاتی تلفیقی، تلفیقی از تکنیک‌های تیزر رئال و انیمیشن ساخته می‌شود. تکنیک‌های به کار رفته در این تیزرها نیز بسیار وسیع است و نمی‌توان تعریف دقیقی از آن ارائه داد. برای ساخت تیزر تلفیقی از یک لوکیشین واقعی فیلمبرداری می‌کنند و بعد با استفاده از نرم افزارها ،افکت غیر واقعی به آن اضافه می‌کنند. هزینه ی ساخت تیزرهای تبلیغاتی بیشتر از تیزرهای رئال است اما جذابیت آنها بیشتر است.

تیزر تبلیغاتی  انیمیشین

تیزرهای انیمیشنی به دو دسته دو بعدی و سه بعدی تقسیم می شوند. تیزرهای سه بعدی هزینه و زمان بیشتری نسبت به تیزرهای  دو بعدی نیاز دارند. کاربرد تیزرهای انیمیشنی بیشتر در شبکه های تلویزیونی است. در این نوع از تیزر تبلیغاتی هیچ موجود زنده‌ای وجود ندارد و فقط ممکن است صدای انسان به جای شخصیت‌های کارتونی استفاده شود. 

تیزر تبلیغاتی استاپ موشن

تبلیغاتی استاپ موشن همانند موشن گرافیک ساخته می‌شوداما استاپ موشن به صورت حرفه ای تر انجام شده و هزینه ساخت آن نیز بیشتر خواهد بود. در حقیقت، استاپ موشن روشی است که چندین عکس از سوژه مورد نظر را در موقعیت های مختلف تهیه می نمایند و با استفاده از نرم‌افزارهای ساخت تیزر، آن‌ها را به یکدیگر می‌چسبانند.

تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک

در تیزرهای موشن گرافیک، رد پایی از افراد واقعی و دنیای واقعی دیده نمی‌شود. چرا که تمامی کارهای این تیزر از طراحی‌های کامپیوتری و مبتنی بر خروجی‌های گرافیکی ایجاد می‌شوند. تیزرهای موشن گرافیک با استفاده از دوربین مجازی و نرم‌افزار تیزر ساخته می‌شود. از خدمات موشن گرافیک اغلب در شبکه‌های اجتماعی و ویدیو مارکتینگ استفاده می‌شود.

تیزر تبلیغاتی FPV

FPV اف پی وی ( First person view به معنای دید اول شخص) پهپاد‌هایی هستند که به طور سنتی برای مسابقات ساخته می شوند. امروزه، فیلم‌سازان به سبک‌های مختلفی برای گرفتن عکس‌های هیجان‌انگیز و ساختن فیلم‌های تبلیغاتی مهیج ازای اف پی وی استفاده می‌کنند. آنها برای فیمبرداری در ارتفاع‌های بالا و فاصله های دور از پهپاد استفاده می‌کنند.

190
2
1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
 • بله
 • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما
دیدگاه کاربران
 • جدید ترین
 • قدیمی ترین
 • بیشترین لایک
سوالی دارید ؟ 91300530 026
^